Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři známé herečky bavily i dojímaly

Zlín /POHLEDEM REDAKTORKY/ – Pondělí je zvláštní den. Máte celý týden před sebou, spoustu restů z toho minulého… Vůbec je podivné, hektické a plné zmatků. Tedy alespoň u mě. Dospěla jsem k závěru, že vůbec neuškodí si ho zpříjemnit.

24.2.2010
SDÍLEJ:

Z divadelního představení Vše o ženách. Foto: archiv Studia DVA

Za vidinou kvalitní zábavy, kterou měla zajistit Jitka Schneiderová, Anna Šišková a Jana Krausová, jsem se vydala do Academia centra zlínské univerzity. Tyto tři dámy totiž do Zlína přijely, aby publiku nabídly komedii, která vyprodává sály po celém světě.

Titul pochází z autorské dílny chorvatského dramatika Miro Gavrana. Své hře dal velmi provokativní název. Vše o ženách. Proč provokativní? Copak je možné vědět všechno o ženách? Jsem toho názoru, že žena kolikrát sama sebe překvapí a je úplně jedno, zda je jí sedm nebo sedmdesát. A jak si vůbec MUŽ troufá tvrdit, že o ženách všechno ví?!

Abych byla upřímná, nejvíc mě na hře irituje fakt, že právě něžné pohlaví z ní dvakrát dobře nevyšlo. Vidí nás jako stvoření vypočítavé, intrikující, tvrdé až kruté.

Ovšem výkony všech tří protagonistek by se daly shrnout jedním výrazem. Par excellence! Každá z nich se představila hned v pěti rolích a nutno podotknout, že převleky i „přehození se“ z postavy do postavy zvládaly bravurně.

Autor totiž děj postavil na několika příbězích, které sice mají souvislost, nicméně jsou vždy v určité fázi přestřiženy a divák si musí počkat na vyústění. Herečky si tak vychutnají role děvčátek v mateřské škole, matky i dcer, jenž na několik let rozdělí muž, kamarádek, které se pravidelně scházejí na „babinci“, ale za zády se pomlouvají či chovanek Domova důchodců Budoucnost, které chystají besídku.

Právě scéna z Budoucnosti zahajuje dvouhodinový herecký koncert všech protagonistek. Dvě sestry ve věku pětaosmdesát až smrt bojují o souseda z domova. Jsou zářným příkladem toho, že láska kvete v každém věku. A když říkám, že bojují, pak je to boj se vším všudy. Hůlky se změní v meče. „Ty kurvo jedna stará!“ říká jedna. „Stará???!“ cítí se dotčená druhá. V podobném duchu se nesou i další dialogy.

Nenechte se však mýlit. Divák se dočká i procítěně zahrané tragiky. Prostě od všeho trochu. Jak jsem řekla na začátku – domnívat se, že mohu vědět vše o ženách je nanejvýš bláhové. Možná to dramatik myslel s nadsázkou. Co já vím? Každopádně – pokud se chcete zasmát a vychutnat si tři skvělé herečky, nenechte si je příště ujít, až zavítají do Zlína. Nebudete litovat.

Autor: Silvie Pospíšilová

24.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předvolební debata Deníku.
AKTUALIZOVÁNO
1 44

V Superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení