Policie za celý průběh konání akce zaznamenala dvě krádeže ve stanové oblasti, které má na svědomí neznámý pachatel. Jednoho trestného činu se dopustili muži, kteří se pokusili vykrást jeden ze stánků.

„Ve dvě hodiny ráno se pokoušeli odcizit peníze jednomu z prodejců. Policisté je včas zadrželi,“ sdělil mluvčí policie Josef Havela. Jedenáct řidičů bylo pod vlivem alkoholu, jeden požil návykové látky. Dvě osoby byly zajištěny za rušení veřejného pořádku. „Oproti Masters of Rock je Trnkobraní mnohem klidnější,“ doplnil Havela.

Záchranná služba řešila pouze jeden případ těžkého zranění. Dvacetiletého mladíka, který se opilý usadil v kolejišti na trase Vizovice– Zlín, srazil projíždějící vlak.

„Musela mu být provedena částečná amputace nad kotníkem pravé nohy, utrpěl také zlomeninu pravé ruky a poranění hrudníku,“ sdělil mluvčí záchranné služby Petr Olšan. V dalších případech vyjížděla záchranná služba ojediněle. „K žádné další mimořádné události jsme nevyjížděli,“ uvedl Olšan.

Někteří obchodníci se na festivalu objevili poprvé. „Letos je to naše premiéra. Jezdíváme po různých akcích, ale na Trnkobraní jsme ještě nebyli. S prodejem je to trochu slabší, lidé na Moravě většinou panákují a kupují si piva, medovinu mají spojenou spíše s Vánocemi. Jenže netuší, že my do ní přidáváme například led nebo limetkovou štávu,“ oznámil prodejce Roman Šebesta.

„Ten výdělek bude asi takový jako minulý rok. Není to žádná výhra, ale my sem jezdíme spíše za zábavou,“ uvedl majitel stánku s pivem Roman Sokol.

Kromě občerstvení, tří stagů a pouťové zábavy se mohli účastníci odreagovat ve stanu, který kromě stolního fotbálku nabízel i taneční hru a karaoke. Mnoho z přítomných jistě uvítalo i možnost získat jedno pivo zdarma. A to za předpokladu, že dotyčný přinesl dvacet pět prázdných kelímků.

Sám organizátor festivalu Zdeněk Jurásek hodnotí letošní ročník velmi pozitivně. „Byla tu výborná atmosféra, skvělé počasí. Stejně jako loni se tu sešli dobří lidé,“ uvedl Jurásek. Podle něj získaly velmi kladné ohlasy kapely Chinaski a Nightwork. Příští ročník se bude konat již tradičně koncem srpna. „Zatím ještě neznáme datum, musíme se ještě dohodnout s kolegy z Barum Rally, aby se termíny nekryly,“ dodal Jurásek.

Také návštěvníci a hudební fanoušci byli spokojeni. „Je to tady úplně super, letos jsem tu poprvé, ale stojí to opravdu za to,“ prozradil Jiří Křížek z Olomouce.

„Spousta lidí, spousta známých, tomu říkám pravý festival na zakončení prázdnin. Nejvíc se mi tu líbila ta malá stage, kde hrály neznámé kapely. Určitě taky Chinaski, Nightwork nebo J.A.R., fakt super,“ neskrýval nadšení osmnáctiletý Jiří Kráčala z Jasenné.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.