Jedním z největších taháků má být kontroverzní slovenský raper Rytmus, vlastním jménem Patrik Vrbovský, který je označován za jednoho z nejvulgárnějších i nejnadanějších ve svém oboru na Slovensku. Zdeněk Jurásek z pořádající agentury Publikum přiznává, že jej na oslavu trnek přizval i ze zvědavosti.

Nebojíte se v souvislosti s Rytmusem problémů či agresivity návštěvníků? Nebo naopak trapasu, že si jej přijde poslechnout jen hrstka lidí?

Tak kriticky bych to neviděl. Od chvíle, kdy jsme na Facebooku zveřejnili, že Rytmus přijede na náš festival, strhla se velká diskuse, jakou jsme doposud nezažili. Vyplynulo 
z ní, že polovina lidí jej nenávidí, ta druhá ho bezmezně miluje. Myslím, že všichni ho budou nakonec chtít vidět.

A opravdu nemáte strach 
z možných slovních či fyzických útoků na jeho osobu?

S nějakými potížemi asi Rytmus počítá, je to součást jeho show. Náš festival je však natolik tolerantní, že problémy tak žhavé nebudou. Jsem extrémně zvědavý, jak to nakonec dopadne.

Bude letošní ročník Trnkobraní 
v něčem jiný než předchozí ročníky?

Hlavní rozdíl je v tom, že je tentokrát ze dvou stránek tak trochu jubilejní. Jednou je pětačtyřicáté výročí. Tou druhou, že festival pořádáme coby agentura Publikum už patnáctým rokem. Udělali jsme proto pomyslný výběr toho nejlepšího za posledních deset až patnáct let. Výjimkou jsou bratři Nedvědové a raper Rytmus, kteří tu nikdy nebyli.

Chystáte i nějaké novinky?

Hned dvě. Tou první je možnost wifi připojení v areálu. Jeho dodavatel navíc přislíbil, že v jím zřízeném stánku se lidé mohou nechat vyfotit se známými umělci. Druhou novinkou je dočasná přepážka České pošty. Tam si zájemci mohou zakoupit pohledy 
z Trnkobraní, na které dostanou speciální razítko a navíc pohled mohou okamžitě nechat poslat.

A co vstupné? Připlatí si letos návštěvníci, nebo naopak ušetří?

Vstupné jsme nepodražili, a to ani vzhledem k tomu, že se zvedla daň z přidané hodnoty. Předprodej počátkem roku jsme letos dokonce zahájili na nižší úrovni, než tomu bylo vloni: tentokrát stála permanentka 450 korun. Nyní stojí 620 a přímo na místě lidé zaplatí 690 korun.