Kdo by čekal, že co rocker, to pořádný tvrďák v černé kůži, mýlil by se. Taková image sice k rockerům patří, ale na Masters rychle zjišťuji, že jsou to pohodáři každým coulem…

Ještě ani nejsem v areálu vizovické likérky Rudolf Jelínek, a už ulice lemují prodejci s občerstvením, případně s rockerskými doplňky. Pozornost mou i mnohých ostatních přitahuje stánek nabízející netradiční mega chléb s pomazánkami.

Je libo krajíc tlustý jako palec se škvarkovou, bůčkovou, hermelínovou či třeba tvarůžkovou pomazánkou? Hned vedle zase nabízejí slaďoučký frgál, a tak je opravdu z čeho vybírat.

Areál likérky už žije rockovým životem.

„My jsme ze Slovenska! Zvolen, tam to žije, tam se pije! Perfektně si to tady užívám,“ volá nadšeně Slovák Dušan.

Oděný je do černých krátkých vypasovaných dámských šatů, na nohou má bílé ponožky a botasky. Když na něj namířím foťákem, posilněný alkoholem si s chutí nadzvedává sukni, aby se pochlubil svým vypracovaným tělem a modrými slipy.

O kousek dál na zemi nad jídlem, které zapíjí vychlazeným pivem, vysedává zase mladík převlečený za piráta. Na hlavní stage se zrovna chystá kapela Equilibrium, takže pirátovi přes okolní hluk moc rozumět nejde.

„Můžete se spolehnout, že tu mám svou posádku. Za nejlepší kapelu tady považuji Majesty,“ usmívá se a klopí do sebe zbytek piva.

Oděna do černé je takřka od hlavy až k patě také osmnáctiletá sympatická blondýnka Alena Navrátilová z Olomouce. Užívá si na Masters svůj první festival.

„Je to naprosto úžasné,“ netají nadšení mladá slečna v doprovodu svého spolupracovníka. „Nejvíce jsem se těšila na Sabaton, který jsme ale nakonec nestihli,“ podotýká.

Vstupenku na Masters prý dostala k osmnáctinám od svého bratra, jinak chodí na brigádu, z které si také platí festivalové občerstvení.

„Jsem moc spokojená, užívám si to, jak to jde. V černém oblečení, co mám na sobě, chodím normálně. I ve škole si na to zvykli,“ dodává sympaťačka. Ubytování si platit nemusí, ve Zlíně má totiž babičku, a tak přespává u ní. Festival tak alespoň spojí s návštěvou rodiny.

Velké pozornosti mezi spolufanoušky se těší například pirát z Karibiku Jack Sparrow, který se od svého televizního kolegy Johnnyho Deppa opravdu moc neliší. Na hlavě má červený šátek, vlasy zapletené do copánků, oči černě podmalované.

„Právě proto jsme se takto s kamarádem oblékli. Lidé za námi chodí a chtějí se s námi vyfotit. Je to pěkný pocit,“ usmívá se za piráta převlečený Evžen Tondl.

„Je to tady naprosto perfektní. Je to skvělý, jsem dokonce i opálený, vlastně spálený,“ směje se zase jeho kamarád Jiří a ukazuje na spálený krk, který mu tričko neochránilo.

„Užil jsem si hlavně Trollfest, i když je to šílená kapela,“ dodává. Už teď se těší, že za rok s partičkou dorazí na další ročník.

Festival je plný stánkařů s občerstvením. K mání jsou halušky, grilovaná kuřata, zelenina na pánvi, burgery slibující, že jsou velké jako kráva.

Jsou tu i špekáčky dělané na pivu, maso na různé způsoby, tortilly, brambůrky, vařená kukuřice a celá řada dalšího jídla. Zkrátka co hrdlo ráčí a stejně rozmanitá a „chutná“ je i hudební nabídka…