„Toto drama v nás vzbuzovalo respekt, už jen třeba proto, že se jedná o politickou satiru,“ řekla režisérka Hana Srněnská. „Protože ho v současnosti má na repertoáru i Národní divadlo, jela jsem se na ně podívat a zjistit, jestli si neukusujeme moc velké sousto. Když jsem ale viděla, co si s dílem ruského klasika dovolili udělat umělci z Prahy, ztratila jsem veškeré zábrany,“ dodala s úsměvem Srněnská.

Publikum se tedy už tradičně může těšit na komedii, ve které nebudou chybět vtipné aktualizace. Více než poměry v Uble se letos budou parodovat nešvary domácí společensko- -politické scény. V hlavních rolích se představí Martin Šimek, Ondřej Trubák, Jiří Martinec, Martin Zámečník, Jarmila Šimková, Marie Jurčáková, Ivan Jurčák, Jarmila Srněnská a další.

Ubelští divadelní nadšenci letos vstoupili do své třetí sezony. Navázali však na místní ochotnickou tradici, která je stará přes sto let. Jednotlivé inscenace nemívají mnoho repríz a nevznikají s cílem vepsat se do dějin divadelnictví. Přesto bývají provedeny s téměř profesionálním umem a s citem pro laskavý humor, který opakovaně přitahuje diváky z širokého okolí.

Druhá premiéra inscenace Spaste duše! Revizor! se uskuteční opět v ubelské hospůdce U zemské osy, a to v sobotu 9. února od 18 hodin.

Šárka Zelínská