Mladí organizátoři Cyril Gaja a Daniel Krbeček přiznávají, že je k nápadu přivedl nedostatek podobných akcí v regionu. „Vím, že se přes léto pořádá všude spousta uměleckých dílen, jen tady kolem se nic nedělo,“ vysvětlil Gaja.

Podle něj je hlavním smyslem vzájemné předávání zkušeností. Program není daný dopředu, ale přizpůsobuje se potřebám účastníků. „Návštěvníkům se snažíme ponechat volnost. Jde nám především o diskuzi a následnou spontánní tvorbu,“ podotkl Gaja.

Celá akce, probíhající zčásti pod širým nebem a zčásti ve vyklizeném včelíně, zahrnuje široké spektrum uměleckých a řemeslných oblastí. Zájemci se mohou věnovat kreslení, malbě, práci s kůží a látkami anebo zpracování dřeva. „Vyvrcholením by měl být společný výtvarný projekt. Chceme tematicky pomalovat jednu velkou stěnu chaty,“ doplnil pořadatel.

Přesto, že organizátoři nemají zájem o přílišnou popularitu a na dílnu upozornili jen menší internetovou upoutávkou, dostavili se nadšenci z celé Moravy. Například Lenka Matějová přicestovala až z Ostravy. „Doslova mě sem unesli,“ smála se mladá studentka.

Zatím se jí poblíž Dobrotic líbí. „Je to tu super, jen doufám, že nám přestane pršet,“ svěřila se Matějová. V průběhu týdne by si ráda přitloukla plátna k rámům a olejem namalovala pár obrazů. Po skončení výstavy mají pořadatelé v plánu uspořádat výstavu vyrobených věcí, příští rok by pak chtěli akci zopakovat.