„Já bych neměla sílu, ani odvahu, vyjít na pódium, jako oni, proto je obdivuji," zhodnotila povedená vystoupení Věra Paterová ze Zlína, která si akci I senioři umí žít naplno nenechala ujít.

„Je to pěkné, že babky se sejdou a něco nám předvedou. Já také v důchodu nelením, chodíme s kamarádkami třikrát týdně cvičit. Mladí si myslí, že je to moc, ale nám to vyhovuje. Sejdeme se, pokecáme, zacvičíme si, také chodíme do divadla," dodala seniorka.

Ve stínu stromu si akce užívala zase Milada Jahelková, chodí prý na ni každý rok.

„Jsem ráda, že ještě chodím a můžu se na ně alespoň přijít podívat. Budu mít už devadesát let. Dříve jsem s kamarádkou chodila do divadla, býváme doteď spolu v jednom domě. Všechno bylo prima, důchod jsem si užívala, teď už to tak nejde," posteskla si Milada Jahelková.

Návštěvníkům náladu zvedly třeba i Bubenice z Příluka, které zabubnovaly a zazpívaly pod vedením Radka Štětkáře.

„Letos jsme tu být ani nechtěly, vystupovaly jsme už čtyřikrát. Někdo ale vypadl, tak jsme to vzaly. Užíváme si to, máme z toho novou energii," usmívala se dvojice dam Ludmila Bařinková a Danuše Hustá.

Oděny do žlutých triček a s květy ve vlasech lidem společně s ostatními členkami předvedly bubenickou show.

„My jsme akční až moc. Cvičíme, v klubu pořádáme různé vycházky a jiné akce. Občas děláme blbosti, ale nenudíme se," řekla Deníku poté paní Ludmila. Slova z úst ji brala její usměvavá kamarádka Danuše.

„Skoro každá z nás má zahrádku, takže jsme i jinak vytížené. Scházíme se a máme se všechny rády," dodala.

Před zraky stovek přihlížejících se předvedli například i senioři a seniorky z TJ Sokol Zlín, nacvičili skladbu Jen pro ten dnešní den. Na ni cvičili například i na sokolském sletu v roce 2012.

„Já jsem nic nezkazila," usmívala se po skončení jedna ze sokolek Marie Morávková. To její jednovaječné dvojče Dagmar Opálková přiznala, že se ji to tak úplně nepovedlo.

„Někoho jsem v davu zahlédla, zaměřila se něj a hned jsem se spletla, a bylo to pryč. Ale nevadí," vysvětlila s úsměvem seniorka. Vitální sestry vloni oslavily 84 let, na sport dodnes nedají dopustit.

„Pořád chodíme cvičit každý čtvrtek. Sestra navíc ještě chodí do Asociace sportu pro všechny na Zálešnou," dodala Dagmar Opálková. Že umějí žít naplno, předvedly například ještě Bubenice z Příluka či třeba Zlínský klub seniorů Kvítková.