Měsíční metalovou párty odstartuje již ve středu 4. února americká formace Master.

„Kapela je opravdovou legendou deathmetalu. Založil ji v roce 1983 v Chicagu zpěvák a baskytarista Paul Speckmann a je tak společně se skupinou Death považována za opravdu první deathmetalovou kapelu na světě,“ přiblížila Martina Benešová z pořádající agentury.

Hudebníci vyrazili na evropské turné s názvem Strike Your Idols Down 2009 a představí se i zlínskému publiku. O pódium v rockovém klubu se podělí i s britskou hardcoreovou kapelou Pariah a dvěmi německými formacemi: Delf Noise a Vermin.

Hned v sobotu 7. února si prostory Masters of Rock Café zaberou populární Dánové Volbeat.

„Zformovali se před osmi lety a hned se zařadili mezi špičky světového rocku. Jejich nové album s názvem Guitar Gangsters & Cadillac Blood se řadí mezi nejúspěšnější desky letošního roku. V rodném Dánsku a dokonce i ve Finsku jsou momentálně číslem jedna. Zpěvák a kytarista kapely Michael Poulsen a jeho banda jsou však pověstní také svými excelentními živými show. Není divu, že jsou všechny koncerty po celé Evropě vyprodány,“ řekla Benešová.

Vrcholem únorových koncertů v Masters bude ovšem vystoupení brazilské metalové stálice. Ve středu 11. února potěší všechny své příznivce legendární Sepultura. Hudebníci pracují na posledních dodělávkách nové desky a vyjíždí na světové turné.

„Album vyšlo teď v pondělí. Nese zajímavý název A-Lex. Bylo natočeno v Sao Paulu v Brazílii a je inspirováno kultovní knihou Anthony Burgesse Mechanický pomeranč. Už jen název sám a zdroj inspirace dává tušit, že půjde opět o maximálně super hardcore věc, která fanoušky na únorovém koncertu rozdrtí,“ prozradila organizátorka.

Hned o čtyři dny později, v neděli 15. února, potěší milovníky trash metalu německá formace Kreator. Také tito muzikanti vydali v lednu svou novou studiovou desku s názvem Hordes Of Chaos a vyráží na dvouměsíční evropské turné, čítající pětačtyřicet koncertů v šestadvaceti zemích.

Společnost na cestách jim bude dělat německá metalcoreová kapela Caliban, folk-metaloví keltové Eluveitie ze Švýcarska a němečtí Emergency Gate.

Dalším dvěma metalovým legendám bude patřit pódium v pondělí 16. února. Vystoupí britští heavymetaloví Sawon a zakladatelé power metalu, američané Iced Earth.

„Jejich spojení na společném turné můžeme s klidem nazvat senzací a určitě se řadí mezi ty nejúžasnější posledních let. Čítá třiadvacet koncertů a zavede obě kapely do sedmnácti zemí Evropy. Fanoušci se tak mohou těšit na dynamický power-metal v tom nejlepším podání. Formace představí naživo svá nejnovější alba,“ prozradila Benešová.

Měsíc plný metalu uzavře kapela, která se věnuje trochu odlišnému hudebnímu žánru. V klubu vystoupí valašskomeziříčská Mňága a Žďorp. Muzikanti se vrací do Zlína po roce, kdy jejich koncert měl u publika obrovský úspěch. Letos jim bude rockový klub patřit v pátek 27. února.

Začátky všech koncertů jsou naplánovány na dvacátou hodinu.