Stejná škola se představí už dnes v podvečer na akci Česko zpívá s Deníkem. V čele mladých hudebníků bude opět stát ředitelka školy Klára Šidlová.

Jak dlouho fungujete, jaká je vaše historie, jak se vaše škola ve Zlíně vyvíjela?

Hudební škola Yamaha bude v roce 2014 slavit 20. výročí fungování této školy v ČR.Ve Zlíně HŠ Yamaha založil pan Vítězslav Veselý v roce 1995. Já jsem zde působila jako lektorka předškolních programů, výuky na keyboard a zobcovou flétnu od roku 2002. V roce 2007 jsem od pana Veselého vedení Yamahy převzala. Velký nárůst počtu žáků byl především v předškolních oborech. V současné době máme kolem 550 žáků ve Zlíně, Otrokovicích, Vizovicích a Vsetíně.

V jakých cenových relacích?

Školné se platí na pololetí 1500 až 1800, podle oboru. Výuka je skupinová. V předškolních oborech je na hodině maximálně 10 dětí, v instrumentálních oborech 4 až 8 žáků.

Proč je dobré děti vést k hudbě, v čem je to prospěšné?

Mám osobní zkušenost se svým synem, který má 19 měsíců. Často mu zpívám nebo pouštím hudbu. Vždy se uklidní a začne poslouchat. Je zajímavé, jak má některé písničky oblíbené a jiné třeba nechce vůbec slyšet. Děti potřebují rituály, to propagujeme i my. Já jsem si to mohla na svém synovi vyzkoušet, protože do Yamahy chodí od 4 měsíců. Když jsem mu doma pustila písničku, kterou už zná z Yamahy, hned se zarazil a poslouchal. Jakmile zněla jakákoli jiná, na kterou jsem nějak neupozornila, nevěnoval jí tolik pozornosti. Teď si doma tančí a tleská do rytmu, kde má. Proto si myslím, že je dobré vést děti k hudbě od nejranějšího věku. Pokud mají rodiče pocit, že nejsou muzikální a že jejich dítě nemá být po kom, Hudební škola Yamaha je jedna z možností, jak toto v našich dětech rozvíjet. ,,Není nehudebních lidí, jsou jen nerozvinuté talenty!"

Mohou k vám chodit i dospělí?

Samozřejmě i dospělí u nás mají dveře otevřené. Nikdy není pozdě začít hrát na hudební nástroj. Máme nově skupinu dospělých klávesáků, kam chodí pouze pánové. Sešlo se to tak úplnou náhodou, po- dle lektorky je to výborná a vzorná skupina. Pro dospělé ještě nabízíme výuku na akustickou a elektrickou kytaru nebo populární zpěv.

Je možné se k vám přihlásit i v průběhu školního roku?

Do předškolních oborů doplňujeme děti průběžně, podle toho, jestli je ve skupince volné místo. Musí to být také skupina, která je věkově co nejvíce podobná zájemci.

Přihlášky se vyplňují na našich webových stránkách www.yamahazlin.cz, a maminky si tak mohou vybrat skupinku v našem on-line systému, který jim vyhovuje.

Osobní zápis na druhé pololetí bude ve druhé polovině ledna, kdy nabízíme i nové skupinky instrumentálních oborů. (poh)

Jaké jsou nabízené obory

Obory pro nejmenší Robátka (4 18 měsíců)

První krůčky k hudbě (18 měsíců4 roky)

Rytmické krůčky (46 let)

Instrumentální obory zobcová flétna, keyboard, akustická kytara

Yamaha rock/pop elektrická kytara, populární zpěv