VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úspěšná Yamaha dnes rozezpívá náměstí Míru

Zlín - Více než 400 diváků mohlo sledovat 130 dětí, které se postupně vystřídaly v pětatřiceti hudebních číslech. Tak vypadalo úspěšné vystoupení žáčků hudební školy Yamaha ve zlínském Velkém kině.

11.12.2013
SDÍLEJ:

Děti z Hudební školy Yamaha potěšily přes čtyři sta diváků.Foto: DENÍK/Jan Karásek

Stejná škola se představí už dnes v podvečer na akci Česko zpívá s Deníkem. V čele mladých hudebníků bude opět stát ředitelka školy Klára Šidlová.

Jak dlouho fungujete, jaká je vaše historie, jak se vaše škola ve Zlíně vyvíjela?

Hudební škola Yamaha bude v roce 2014 slavit 20. výročí fungování této školy v ČR.Ve Zlíně HŠ Yamaha založil pan Vítězslav Veselý v roce 1995. Já jsem zde působila jako lektorka předškolních programů, výuky na keyboard a zobcovou flétnu od roku 2002. V roce 2007 jsem od pana Veselého vedení Yamahy převzala. Velký nárůst počtu žáků byl především v předškolních oborech. V současné době máme kolem 550 žáků ve Zlíně, Otrokovicích, Vizovicích a Vsetíně.

V jakých cenových relacích?

Školné se platí na pololetí 1500 až 1800, podle oboru. Výuka je skupinová. V předškolních oborech je na hodině maximálně 10 dětí, v instrumentálních oborech 4 až 8 žáků.

Proč je dobré děti vést k hudbě, v čem je to prospěšné?

Mám osobní zkušenost se svým synem, který má 19 měsíců. Často mu zpívám nebo pouštím hudbu. Vždy se uklidní a začne poslouchat. Je zajímavé, jak má některé písničky oblíbené a jiné třeba nechce vůbec slyšet. Děti potřebují rituály, to propagujeme i my. Já jsem si to mohla na svém synovi vyzkoušet, protože do Yamahy chodí od 4 měsíců. Když jsem mu doma pustila písničku, kterou už zná z Yamahy, hned se zarazil a poslouchal. Jakmile zněla jakákoli jiná, na kterou jsem nějak neupozornila, nevěnoval jí tolik pozornosti. Teď si doma tančí a tleská do rytmu, kde má. Proto si myslím, že je dobré vést děti k hudbě od nejranějšího věku. Pokud mají rodiče pocit, že nejsou muzikální a že jejich dítě nemá být po kom, Hudební škola Yamaha je jedna z možností, jak toto v našich dětech rozvíjet. ,,Není nehudebních lidí, jsou jen nerozvinuté talenty!"

Mohou k vám chodit i dospělí?

Samozřejmě i dospělí u nás mají dveře otevřené. Nikdy není pozdě začít hrát na hudební nástroj. Máme nově skupinu dospělých klávesáků, kam chodí pouze pánové. Sešlo se to tak úplnou náhodou, po- dle lektorky je to výborná a vzorná skupina. Pro dospělé ještě nabízíme výuku na akustickou a elektrickou kytaru nebo populární zpěv.

Je možné se k vám přihlásit i v průběhu školního roku?

Do předškolních oborů doplňujeme děti průběžně, podle toho, jestli je ve skupince volné místo. Musí to být také skupina, která je věkově co nejvíce podobná zájemci.

Přihlášky se vyplňují na našich webových stránkách www.yamahazlin.cz, a maminky si tak mohou vybrat skupinku v našem on-line systému, který jim vyhovuje.

Osobní zápis na druhé pololetí bude ve druhé polovině ledna, kdy nabízíme i nové skupinky instrumentálních oborů. (poh)

Jaké jsou nabízené obory

Obory pro nejmenší Robátka (4 18 měsíců)

První krůčky k hudbě (18 měsíců4 roky)

Rytmické krůčky (46 let)

Instrumentální obory zobcová flétna, keyboard, akustická kytara

Yamaha rock/pop elektrická kytara, populární zpěv

Autor: Redakce

11.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Antonín Seďa

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

AKTUALIZOVÁNO

V českých volbách prohrála celá země, zní ze zahraničí

České parlamentní volby zaznamenala mnohá světová média. Přinášíme vám výběr z jejich ohlasů.

AKTUALIZOVÁNO

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhá SPD a třetí KDU-ČSL

ANKETA / VIDEA / FOTOGALERIE/ PŘÍMÝ VSTUP DO VOLEBNÍCH VÝSLEDKŮ / Voliči našeho regionu si vybrali do čela hnutí ANO 2011, které získalo v kraji 28,76 % hlasů. Druhá skončila SPD Tomio Okamury (12,90 %), následovaná KDU-ČSL(11,41 %).

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

VIDEO / FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků. 

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení