Za relaxací a léčbou přicestovalo v loňském roce do Zlínského kraje 65 tisíc návštěvníků. Drtivá většina z nich mířila právě do Luhačovic. I o víkendu se ulice lázeňského města, navzdory nepřízni počasí, hemžily stovkami lidí. Připravený program však doznal několika změn.

„Nedělní průvod po kolonádě a k pramenům musel být pro nepřízeň počasí bohužel zrušený. Samotné svěcení proběhlo v Kostele svaté rodiny a následný program pak v hale Vincentka. Takové počasí na svěcení pramenů dlouho nebylo," prozradila za organizátory Regina Bittová z luhačovického okrášlovacího spolku. To ostatně potvrdili i další hosté slavností.

„Jezdíme sem s manželem už několik let vždy v termínu svěcení pramenů a skutečně nepamatuji tak špatné počasí. Alespoň, že v pátek bylo hezky, modní přehlídka se mi moc líbila," prozradila pravidelná návštěvnice luhačovických lázní Marie Shánělová z Frýdku – Místku.

Přípravami svěcení pramenů žilo téměř celé lázeňské městečko.

„Velmi mě těší, když vidím kolik různých spolků se do organizace zapojilo. Není to jenom o lázních a městě, ale pomáhají hasiči, všemožné místní folklorní i jiné spolky i církev. Taková spolupráce je pozitivní," hodnotí slavnosti František Krůžela, předseda dozorčí rady Lázní Luhačovice a bývalý dlouholetý ředitel.

Lázně i lázeňské městečko také čekají značné stavební úpravy. Připravuje se totiž rekonstrukce kolonády nebo ulice Dr. Veselého. Na úpravách se bude podílet jak město tak Lázně Luhačovice a také obecně prospěšná společnost Lázeňská kolonáda Luhačovice.

„Úpravy vyjdou na více než sto milionů a každý z investorů se bude nějak podílet. Město například vyčlenilo téměř 39 milionů korun na rekonstrukci ulice Dr. Veselého," uvedl František Hubáček, starosta Luhačovic.

Dalších 33 milionů je rezervováno na úpravu městské a lázeňské zeleně. O něco nižší částka je zase vyčleněná na opravu chodníků, cest a stezek na kolonádě.

Ulice Dr. Veselého by měla projít rekonstrukcí od září letošního roku do května roku příštího. Kompletně mají lázně získat nový vzhled do konce příštího roku. Lázně Luhačovice se dlouhodobě drží mezi pěti nejnavštěvova­nějšími českými lázněmi.

Autor: Lukáš Fabián