Výstavní síň se od úterka proměnila v přirozené prostředí života ptáků. Diváci se dozví nejrůznější zajímavosti, kuriozity a rekordy z jejich života.

„Mnoho zajímavých informací zaujme děti i dospělé. Výstava ideálně doplňuje výuku přírodovědy na základních školách, a proto zveme k prohlídce celé školní kolektivy. Samozřejmě ale také i nejširší veřejnost. Všichni budou moci poznávat siluety ptáků, vyzkouší si krmení mláďat nebo létání s křídly,“ láká k netradiční expozici pracovnice valašskoklobouckého Centra pro rodinu Marie Vaňková.

Zvláštnosti o životě papoušků, tučňáků, orlů a sokolů, ale také vlaštovek nebo pštrosů se hosté dozví z informačních tabulí v podobě mohutných stromů. V jejich korunách naleznou odpovědi na otázky, který pták nejrychleji běhá nebo který má největší rozpětí křídel.

„Děti pak mohou na vlastní kůži vyzkoušet dostrkat „zobáčkem“ vypadnutá vajíčka do hnízda, nakrmit hladové osiřelé mládě pelikána nebo pracně vyhledat červíky a žížaly. Připraveny jsou hádanky o siluetách ptáků, tvaru jejich nohou, zpěvu nebo potravě. Nejsilnější si mohou zkusit zamávat křídly albatrosa,“ přiblížila Vaňková.

Expozice bude k vidění do 10. dubna.