„Tradiční vystupování folklorních souborů provázené předváděním lidových řemesel bude odstartováno ve 12 hodin v Městském muzeu, při slavnostním otevření nových prostor,“ uvedla Marie Rumplíková ze slavičínského infocentra.

U expozic představujících styl venkovského života předků čeká návštěvníky kulturní program v podání místních nositelů tradic, skupiny historického šermu Valmont a pěveckého sboru Srňan.

„Od 14 hodin se pozornost přesune s průvodem krojovaných do zámeckého parku. Pódium letní scény tam přivítá muziky a soubory Vonica, Valášek a Marijánek ze Zlína, cimbálovou muziku a taneční soubor Jasénka ze Vsetína, cimbálovou muziku Slavičan a Slavičánek ze Slavičína,“ dodala Rumlpíková.

Lidé se také mohou těšit na ukázky zemědělské techniky a řemesla kovářského, košíkářského, kamenického, tkalcovského, opět se představí mistr ve stříhání oveček.

Program bude zakončen na zámeckém nádvoří, kde od 17 hodin po valašsky zazpívá pěvecký sbor Trávnica z Brumova-Bylnice a zahraje cimbál.

V případě deště by se program z parku přesunul na Sokolovnu. Vstup je po celý den volný.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.