Exponáty opatřené popisky s jejich historií a parametry budou vystaveny ve všech patrech Zlatého jablka, a to až do 22. července.

„K vidění budou skutečné skvosty, které se mohou pochlubit hned několika nej. Například Indian Power Plus vyrobený v roce 1918, nazývaný rolls-roysem mezi motorkami, který je nejstarším, největším a nejtěžším vystaveným exponátem,“ uvedl ředitel centra Jiří Kratochvíl.

K nejdražším pak patří nádherný a do detailů propracovaný hasičský Harley Fire-Bike z roku 1974, jehož hodnota přesahuje 1 250 000 korun. Nechybí ale ani ukázky klasických cestovních, policejních a vojenských strojů opředených zajímavou historií.

„Výstava mapuje více než sto let existence legendární americké továrny na výrobu motocyklů a návštěvníci si mohou prohlédnout stroje z různých časových období i stylů“, upřesnil Kratochvíl.

Dvanáct vzácných „kousků“ pochází ze soukromé sbírky největšího evropského sběratele – Rakušana Maxe Knalla, který se své vášni věnuje již řadu let a motorky udržuje v perfektním technickém stavu. „Díky péči pana Knalla stroje nejen výborně vypadají, ale jsou také všechny dodnes pojízdné“ dodává ředitel centra.