„Skotští bukanýři Alestorm, Dánové Svartsot, ikona současné rakouské scény Hollenthon, vikingové z Faerských ostrovů Týr a nově potvrzení portugalští vikingové Gwydion zaútočí již v neděli 19. října na zlínský klub Masters Of Rock Café,“ řekla Martina Benešová z pořádající agentury.

Toto vikingské tažení Evropou začalo 8. října v dánské Kodani a zastaví se na osmi místech v devíti zemích.

Zlínský klub Masters of Rock Café bude v pořadí jedenáctým představením této koncertní šňůry, která se do Česka bude přesunovat z německého Pasova, dále pak Ragnarök’s Aaskereia poputuje do maďarské Budapešti.

Vikingové z Faerských ostrovů, formace Týr, se vracejí na evropská pódia, aby podpořili svou poslední desku s názvem Land. Jde o poutavou kombinaci silných sborů a energické kytarové práce s tradičními folkovými melodiemi jejich předků.

Od vydání poslední desky kapely Hollenthon uběhlo už sedm let. Jejich příznivce jistě potěšilo, že konečně přišli s novinkou. Album Opus Magnum dělá více než čest jeho názvu.

„Ve skladbách jsou již tradičně obsaženy epické pasáže, deska je temnější než kdykoliv předtím a víc heavy než její předchůdci. Album hladce kombinuje vášeň klasické hudby s etnickými melodiemi a brutální energií metalu. Hollenthon jako nikdo jiný uspěli v nenuceném komponování a perfektní symbióze těchto různorodých stylů,“ řekla Benešová.

Také Alestorm jsou připraveni v neděli nabídnout pořádnou dávku skotského metalu.

Své debutové album s názvem Captain Morgan's Revenge vydali v lednu letošního roku.

Další stoupající hvězdou na folkmetalovém nebi jsou Svartsot. Doposud tradiční skandinávské nástroje a zvuky se v jejich podání potkávají s death metalem.

Ve skladbách samozřejmě nechybějí tradiční folkové melodie. Na debutovém albu Svartsot, nesoucím název Ravnenes Saga, jsou obsaženy nové hymny pro další folk- metalovou generaci.

Hlavním zdrojem inspirací portugalské kapely Gwydion je vikingský folk metal a vše, co s sebou přináší.

Jejich hudební tvorba se posunula od původně melodického black metalu k čistě vikingskému metalu, což je silně slyšitelné i v jejich textech. Ty se hemží klasickou keltskou kulturou a severskými pohanskými hrdiny a mýty.