Valná většina majitelů vstupenek dorazila podle pořadatelů již ve čtvrtek, tedy první den festivalu, kdy se večerního programu zúčastnilo více než dvacet tisíc rockerů.

„Jsem tady popáté, a zdá se mi, že je tady ze všech ročníků nejvíc lidí,“ poznamenal dvacetiletý Tomáš Komíž z Otrokovic.

Rockoví nadšenci přijíždějí na festival nejčastěji vlakem nebo auty. V okolí hlavního areálu mají k dispozici šest placených a několik neplacených prostranství k parkování a ke stanování.

V placených kempech vyjde jedna noc za auto a osobu zhruba na 300 korun.

„Loni jsem stanoval na stejném místě a bylo to zadarmo. Naštvalo mě, že letos po nás chtějí peníze,“ svěřil se další z návštěvníků festivalu, Petr Novák z Mostu.

K občerstvení tisícovek příchozích slouží na třicet kiosků s jídlem a desítky stánků s nápoji. Pivo vyjde na pětadvacet korun, za hamburger nebo klobásu zaplatí hladovci padesátku.

V areálu a jeho blízkém okolí je rozmístěno na tři sta mobilních záchodů, které jsou podle pořadatelů přes noc, ale i v průběhu dne pravidelně čištěny. „Oproti loňsku se hygienický servis zdvojnásobil,“ uvedl organizátor festivalu Jiří Daron.

Poprvé v sedmileté historii akce se také organizátoři rozhodli otevřít druhou scénu, kde každý večer vystoupí tři hudební formace. „Zkusili jsme to a čekáme, jaký bude ohlas. Kapely, které vystoupily na druhé stage ve čtvrtek si pochvalovaly početné publikum, takže se zdá, že nám to vyšlo,“ liboval si Daron.