„Loni se nám letní kino osvědčilo a proto jsme se rozhodli uspořádat akci znova. Vedení parkhotelu Všemina přišlo s myšlenkou obohatit kulturní život v našem regionu. A aby toho nebylo málo, projekcemi jsme podpořili i dobrou věc,“ přiblížila referentka marketingu Erika Ondřejová.

Organizátoři loni předali výtěžek z dobrovolného vstupného Dětskému domovu a Základní škole ve Vizovicích. „Přestože lidé promítání platit nemusí, vždy nějakou korunu dají. Mohli jsme tak předat dětem třicet tisíc,“ vysvětlila Ondřejová. Ani letos tomu nebude jinak.

„Finance jsme po dohodě s dětmi použili zejména na dovybavení počítačů, na úhradu zájmových kroužků, na jazykové vzdělávání a také děti díky těmto prostředkům mohly poznávat krásy naší republiky. Nedávno děti vymalovaly na Všemině dětský koutek, který má sloužit pro malé návštěvníky hotelu, a tak se alespoň nějak odměnily managementu hotelu za přízeň, kterou jim věnuje,“ řekla spokojená ředitelka domova Eva Čapková.

Slavnostní otevření kina se uskuteční ve čtvrtek 15. července ve 21.30 hodin. Diváci se mohou těšit na snímek Souboj Titánů. „Promítat se bude každý čtvrtek, pátek a sobotu a to po celou dobu prázdnin. Přijďte podpořit drobným příspěvkem děti z vizovického dětského domova. Sbírka nese název Pro šťastné oči dětí. Určitě si najděte čas a do Všeminy zavítejte,“ pozvala Ondřejová.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.