Letos připravili pořadatelé změnu, a 20. ledna se tak lidé mohou těšit i na benefiční ples v Kongresovém centru ve Zlíně. O sportovní, hudební nebo divadelní aktivity v rámci celého benefičního dne ale účastníci nepřijdou.

„Je to dobrá akce, která umožňuje mnoha lidem pomáhat. Za město i za sebe budu moc rád, pokud se i letošní ročník vydaří a zúčastní se ho hodně lidí,“ vzkázal primátor Miroslav Adámek.

PENÍZE I PSYCHICKÁ PODPORA

Nadační fond Život je dar – VITA DONUM EST vznikl na podporu Komplexního onkologického centra krajské nemocnice. Jeho filozofií je nejen podpořit finanční pomocí toto oddělení, ale také vyjádřit podporu lidem, kteří bojují s těžkým nádorovým onemocněním. Jen ve zlínské nemocnici prošlo onkologickým oddělením v posledních letech každoročně více než 9 tisíc pacientů a dalších 1200 přibylo.

„Osud těchto lidí nám není lhostejný i proto, že máme ve svém blízkém okolí přátele, kterým tato nemoc zcela změnila život. A právě tato skutečnost nás donutila k uvědomění, že život je dar,“ říkají organizátoři. Za město Zlín přijal záštitu nad akcí Jiří Korec, náměstek primátora pro oblast kultury.

„Jsem hrdý, že jsem tomu mohl za město dát záštitu. Těší mě, jak Život je dar spojuje občany města i soukromé subjekty včetně profesionálních sportovců. Díky tomu se vyberou peníze pro dobrou věc. Vzhledem k tomu, že letos akce nabízí nové možnosti, věřím, že výše konečného výtěžku sbírky bude větší než loni,“ uvedl Jiří Korec.

Letos budou vybrané peníze určeny na nákup nového polohovacího stolu pro ozařování s přesností ozá-ření na 1 mm. (hed)

Kam šel minulý výtěžek?

Díky minulému ročníku se mohly na komplexní onkologické oddělení KNTB ve Zlíně pořídit nové infuzní systémy. Ty pomohou pacientům s nádorovým onemocněním lépe zvládat každodenní boj s nemocí.

Které osobnosti akci podpoří?

Život je dar letos podpoří např. fotbalista Petr Čech, legendární skupina TWENTY 4 SEVEN, triatlonista Petr Vabroušek, rapper Kali, Česká Miss 2017 Michaela Habáňová nebo zlínští fotbalisté a hokejisté.