Na jevišti nebyl sám. Doprovod mu dělala jeho kapela Metro a přizval i Jana Ponocného, který je součástí jednočlenné kapely Cirkus Ponorka. Pánské uskupení doplňovaly dvě mladé zpěvačky. Martha i Magdalena Šalamounová nazpívaly s československou stálicí duety.

Žbirka se ukázal nejenom jako výborný zpěvák, kterému léta neubrala na jeho hlasovém rozsahu, ale projevil se i jeho suchý anglický humor, který patrně zdědil po matce. Posluchače neochudil o žádný ze svých evergreenů.

„Víte, těch pecek mám v repertoáru tolik, že vám je musím zpívat ve zkrácených verzích,“ řekl s potutelným úsměvem a rázem předvedl, jak hudebně vypadají „tři v jednom“.

Prostor nechal i Janu Ponocnému. Ten v praxi ukázal, jak lze s pomocí moderní techniky vyprodukovat skladbu s doprovodem několika nástrojů. Samozřejmě sklidil nadšený potlesk publika.

Po pauze Žbirka přivítal vedle sebe na jevišti Magdalenu Šalamounovou i Marthu. Ta se pro velký potlesk musela na pódium vrátit a zazpívat přídavek.

Osobně jsem byla z koncertu mile překvapená. A podle reakcí, které přicházely z hlediště, jsem nebyla sama. Žbirka zpíval i bavil a nenechal publikum vydechnout.

„Na koncert jsem přišla náhodou. Lístek jsem dostala a brala jsem to jako dobrou příležitost si odpočinout od dětí a od manžela. Bylo to super,“ pochvalovala si Jana Kunderová, která na vystoupení i v podzimním nečase dorazila až z Lužné u Vsetína.