Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zámek zažil poslední vernisáž letošního roku

Zlín – Expozice uměleckých děl ze skla s názvem Křehká setkání/Krehké stretnutia odstartovala slavnostním zahájením v úterý v podvečer. Vernisáž představující tvorbu studentů sklářských škol však přinesla několik rozpačitých momentů.

9.12.2010
SDÍLEJ:

Zaměstnanci Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně připravovali v pondělí 6. prosince výstavu studentských sklářských prací KŘEHKÁ SETKÁNÍ / KREHKÉ STRETNUTIA.Foto: DENÍK/Matej Slávik

Po bodrém projevu hejtmana Zlínského kraje, který měl tu čest celou výstavu zahájit, promluvila i zástupkyně Euroregionu Bílé-Biele Karpaty a oba kurátoři výstavy. Poněkud v ústraní tak zůstali nejen tvůrci, jejichž dílům je druhé patro zlínského zámku až do konce ledna vyhrazeno, ale též ředitelé sklářských škol, ze kterých se mladí zástupci sklářského umění rekrutují.

Po úvodních proslovech bylo několik desítek hostů pozváno na nádvoří zámku, kde měla proběhnout ohňová show. Ta se skutečně na ploše pokryté vrstvou sněhové břečky odehrála, avšak v několika momentech vzbudila u přihlížejících namísto obdivného potlesku úsměv na tvářích. Když si pak účinkující žonglérka div že nepropálila rukáv, polil některé z přítomných na zádech dokonce pot. Naštěstí její mužský kolega situaci zachránil a celé vystoupení poměrně důstojně zakončil.

Zpět ale k samotné výstavě. Pakliže jste ji ještě nestihli navštívit, určitě tak učiňte. Stejně jako já budete zcela jistě překvapeni, jaké škály nejrůznějších barev a tvarů může sklo nabýt. Z desítek exponátů českých a slovenských autorů, které výstava představuje, mne nejvíce zaujala díla slovenského skláře Patrika Illa. Zejména jeho kolekce podpatků z hutnického skla je vskutku neobvyklá. Ale i další umělci představují výtvory, nad kterými zůstává mnohdy v pozitivním slova smyslu rozum stát. Pakliže se při transportu do Zlína žádné dílo nerozbilo, lze to považovat za malý zázrak. Název výstavy Křehká setkání jistě mluví sám za sebe.

Za škodu lze bohužel považovat spoustu nevyužitého prostoru, který zejména sály zámku nabízejí. I přes několik výtek je však závěrem nutno poznamenat, že expozice za návštěvu určitě stojí a studenti sklářských škol si přízeň publika za svou šikovnost nepochybně zaslouží. Jak poznamenala jedna z přítomných dam, to tu ještě nebylo.

Viktor Chrást

9.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení