"Jméno vybral manžel už před čtyřmi lety, kdy se nám narodil syn Kryštof. I kdybych chtěla jiné, neprošlo by," smála se maminka Lada Bartošová. O tom, že si odnese domů prvního narozeného občánka Zlína roku 2019, vůbec neuvažovala.

Původně šla na běžnou kontrolu v těhotenství. „A skončilo to porodem,“ uvedla maminka Lada. „V porodnici se před Natálií narodily i jiné děti, ale neměly trvalé bydliště ve Zlíně,“ sdělil primář novorozeneckého oddělení Jozef Macko s tím, že do zlínské porodnice se sjíždějí rodit i maminky z jiných okresů.

Natálie Bartošová vážila při narození 3710 gramů a měřila 50 centimetrů. „V rodině mi všichni předpovídali dva kluky, ale my jsme si moc přáli holčičku. A vyšlo to,“ prozradila spokojená maminka Lada. Další dítě ale prý i vzhledem k průběhu porodu, který byl podle slov maminky sice rychlý, ale také velice bolestivý, už neplánuje.

Jí i její narozené dceři přišli poblahopřát primátor Zlína Jiří Korec a člen představenstva Krajské nemocnice T. Bati Vlastimil Vajdák. Primátor předal rodině finanční dar pět tisíc korun a drobné dárky včetně kytice. Stejně tak i člen představenstva KNTB Vlastimil Vajdák, který paní Ladě věnoval poukázky do nemocniční lékárny v hodnotě dva tisíce korun.

Zda setkání primátora Jiřího Korce s narozenou Natálkou inspirovalo ke změně v jeho vlastním životě, uvidíme v dalších měsících.

Dům ve Zlíně-Kudlově, kde ve středu večer zahynuli při požáru dva lidé.
Hrůza na Kudlově. Dva muži uhořeli v chatrči