Jak je patrné v galerii u článku, vlasový umělec z amerického Los Angeles dokáže udělat se šedinami divy. Ženám totiž jejich vlasy nabarví tak, že vypadají jako pravé stříbro a dokáží tak svým účesem dokonale zaujmout.

„Důležité je, aby ženy přišly ve chvíli, kdy šedivé vlasy mají alespoň několik centimetrů. Potřebuji prozkoumat jejich barvu, strukturu a namíchat další barvu tak, aby by se dokonale snoubila s podkladem,“ říká Jack Martin.

Proces je to poměrně složitý, jedna úprava vlasů trvá i deset hodin. Výsledky však stojí za to.

„Úžasné, jak dobrý střih a barva dokáže člověku ubrat roky. Krásná dáma a fenomenální výsledek,“ zní typický komentář pod fotkami, které na svém instagramovém účtu Jack ukazuje.

Popisuje také, jak postupoval a jaké použil vlasové prostředky.

Jak připomenul web ireceptar.cz, šedivění je projevem vyčerpávání pigmentu ve vlasových folikulech a dříve nebo později se objeví u všech. Podle některých vědců je však proces šedivění vlasů možné oddálit, v některých případech i zvrátit. Protože šedivění souvisí i s výživou vlasu, pigmentem a pokožkou hlavy, lze jej ovlivnit také konzumací vhodných látek v konkrétních potravinách. Jde například o špenát, houby, vnitřnosti, cereálie, melasa, brambory, mléčné výrobky, ryby a ořechy, jelikož obsahují vlasům prospěšný vitamin B10.