Před pár dny se Prahou mihly dvě světové lyžařské šampionky. Zatímco olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová (50 let) tu bývá často, norská šampionka Therese Johaugová (35) měla premiéru.

Znalci lyžování vědí, těm neznalým stačí připomenout, že Therese získala čtyřikrát olympijské zlato a titul mistryně světa vybojovala čtrnáctkrát- Navíc má tři tituly ve Světovém poháru a tři vítězství na Tour de Ski. Po zisku zlata na olympiádě v Pekingu v loňském roce oznámila ukončení kariéry.

Módní novinky značky Johaug:

| Video: Youtube

Oblečení skvělé na běžky, turistiku i lifestyle

Do Prahy přivedlo obě dámy ženské sportovní oblečení. A to od značky, která nese jméno fenomenální norské běžkyně – Johaug. Na český trh výkonnostního oblečení výhradně pro ženy vhodného na běžky, běh, turistiku, skialp či jako lifestyle pro každodenní nošení značku Johaug uvádí firma Norská móda.

close Olympijské šampionky Therese Johaug a Kateřina Neumannová. info Zdroj: Deník/Jiří Macek zoom_in Olympijské šampionky Therese Johaug a Kateřina Neumannová

Prestižní prémiovou sportovní značku Johaug charakterizuje Tomáš Uglaj, zástupce firmy Norská móda.

„Je určena aktivním ženám, které preferují pohodlí, funkčnost a kvalitu. Zaměřuje se na nejkvalitnější oblečení určené pro výkonnostní trénink, aerobní aktivitu žen, které chtějí podávat ty nejlepší výkony v nejpohodlnějším oblečení. S představením značky souvisí také další aktivity, které připravujeme. Jedná se o sportovní aktivity pro ženy konané pod záštitou Therese,“ uvedl.


Nahrává se anketa ...

Therese Johaug chce inspirovat ženy

S myšlenkou založit si svoji značku si Therese pohrávala delší dobu. K životu ji přivedla v roce 2012, rok po zisku dvou zlatých medailí na světovém šampionátu. Bylo jí tehdy 22 let a vždy ji zajímalo pohodlné oblečení, které by ženám sloužilo.

„Mít vůli, nevzdat se a věřit ve své schopnosti a cíle. To bylo moje krédo, kterým jsem se řídila během kariéry. Přesně na těchto hodnotách jsem postavila svou značku. Chci inspirovat ženy, aby dokázaly oslavit svá malá vítězství na cestě za dosažením velkých cílů. Nabízíme kousky pro všechny druhy sportu, a to třeba i kalhoty, boty, čepice. Svým oblečením chci ženám vyslat signál, že oblečením si každá žena nese kus svého zlata,“ podotkla Therese Johaugová.

Norská šampionka přiznala, že ze své značky má ráda bundu a kalhoty. Kateřina Neumannová pak dodala: „Norové tráví ve sportovním oblečení hodně svého volného času, takže moc dobře vědí, jak ho dobře udělat Proto všichni jistě ocení obrovskou funkčnost výrobků Johaug.“