Z pondělí na úterý to byl bezkonkurenčně nejsledovanější let na světě. Cestu mistrů světa z Argentiny do rodné země sledovalo na leteckém radaru 200 tisíc lidí. Krátce před třetí hodinou ráno už vycházel Lionel Messi po boku s trenérem Lionelem Scalonim, kteří ruku v ruce vynesli mistrovskou trofej.

Finále MS ve fotbale: v argentinských městech probíhaly projekce na velkoplošných obrazovkách
Argentina šílí z fotbalového titulu: Messi je všude, vlajky i rozbité výlohy

Už na letišti v Buenos Aires přivítaly argentinské fotbalisty desítky tisíc fanoušků, prezident Alberto Fernández vyhlásil na úterý statní svátek.

V cestě stálo trolejové vedení

Z letiště se mistrovský celek přesunul pomalou jízdou v otevřeném autobusu, během které málem došlo k velké nehodě. Na zadní střechu autobusu se totiž vyšplhala trojice Lionel Messi, Leandro Paredes a Ángel di María, kteří za jízdy jen těsně minuli trolejové vedení.

Argentina získala titul mistrů světa potřetí a navázala na slavná vítězství z let 1978 a 1986. Hlavním strůjcem úspěchu byl oficiálně vyhlášený nejlepší hráč turnaje Lionel Messi, který na šampionátu v Kataru nasbíral sedm branek a tři asistence.

Argentina přinesla (některým) sázkařům miliony korun
Sázkaři proklínali Ronalda, triumf Argentiny přinesl miliony i strach z Babiše

Během úterního odpoledne probíhají v Buenos Aires oslavy na tradičním místě u obelisku na Náměstí Republiky, v ulicích jsou stovky tisíc fanoušků.