Emiliano Martínez je fantastický fotbalista. A taky pořádný šoumen, který občas nechává za sebe jednat emoce. Někdy až moc, tak, že vypadá jako šílenec. Během světového šampionátu v Kataru to několikrát přehnal. Gólman Argentiny překročil únosnou mez, čímž si proti sobě poštval velké množství fanoušků.

Lionel Messi
Messi se vrátil domů. Jeho rezidenci v rodném Rosariu oblehly davy fanoušků

Nadávky, provokace, posměšky. Na tohle je Martínez specialista. Vrcholem bylo obscénní gesto, které předvedl při slavnostním ceremoniálu po vítězném finále s Francií. Když přebíral Zlatou rukavici pro nejlepšího gólmana šampionátu, trofej si přiložil k rozkroku.

„Udělal jsem to, protože mě Francouzi vypískali,“ reagoval Martínez na kontroverzní gesto, které mimochodem nepřevedl poprvé.

Argentinský spasitel, který v závěru prodloužení strhujícího finále vytasil senzační zákrok a lapil i penaltu v rozhodujícím rozstřelu, pokračoval v popichování Francouzů i během oslav v kabině. A utahoval si hlavně z Kyliana Mbappého, který ve finále vstřelil hattrick.

Minuta ticha za Mbappého

Když rozjaření argentinští hráči v šatně zpívali, Martínez najednou zvolal: „Chvilku ticha! Za Mbappého, který zemřel.“ A vesele se slavilo dál. Toho se následně chytili argentinští fanoušci, kteří spálili falešnou rakev s fotkou francouzského kanonýra. Při argentinských oslavách v Buenos Aires zase Martínez držel v ruce panenku, která měla na obličeji přilepenou fotku Mbappého.

Přitom hned po finále se Martínez choval úplně normálně a dokonce zašel za klamaným Mbappém, aby ho utěšil. Kde se tedy vzala ta nenávist? Proč si z Francouze tolik utahuje? Výsmech si  hvězda PSG vysloužila za svoje slova před šampionátem.

Lionel Messi drží nad hlavou vysněnou trofej pro vítěze mistrovství světa
Fotbalový šampionát v TV: ČT měla víc diváků i kritiky, potíže byly s přeřeky

„My Evropané máme výhodu, protože mezi sebou hrajeme zápasy na vysoké úrovni. Brazílie a Argentina nemají takovou kvalitu. Fotbal v Jižní Americe není tak rozvinutý jako v Evropě. Když se podíváte na poslední šampionáty, evropské týmy neustále vyhrávají,“ nechal se slyšet Mbappé.

No a Martínez si Francouze po triumf pořádně vychutnal. Kdo se směje naposled… Možná se argentinský gólman nechal v euforii z mistrovského titulu trochu unést, přehnal to, a jeho chování kazí dojem z jeho excelentního výkonu. Zlato mu už ale nikdo neodpáře.