Nemůže za to ovšem primárně covid, ale sama nenaočkovaná populace mezi sportovci, které na základě nových vládních opatření začínají těžké časy…

Vždy věřím odborníkům, aktuálně lékařům, kteří jasně říkají - jedinou cestou ze současného neutěšeného epidemiologického stavu je očkování.

Příkazy a nařízení nikdy nejsou oblíbené, a vždy budou mít svou skupinu odpůrců, která se často jen ze zásady „zabejčí“. I kvůli hromadě fakenews, hoaxům, kterých je na internetu už více než pravdy.

Na druhé vítězství sezony dosáhly o víkendovém 12. kole iterligové házenkářky Zlína (ve žlutém), které doma přetlačily Šaľu 24:20.
Házenkářky Zlína na pátý pokus koncovku zvládly a slaví druhou výhru

A to může zlomit neprofesionálním sportovním soutěžím na nějaký čas vaz.

V řadě týmů je totiž pořád nemálo neočkovaných, bez kterých se ve světle nových opatření budou složitě skládat sestavy pro mistrovská utkání. Navíc hrozí, že čím déle bude trvat současný stav, řada starších hráčů svou sportovní kariéru zcela ukončí.

Velmi sympatický je v tomto světle postoj házenkářů Zubří. Extraligový klub z Valašska, podle informací Deníku, dokázal přesvědčit k očkování drtivou většinu svých členů.

Nevěřím, že aktuální vládní opatření brzy pominou, stejně jako že se po dobrém podaří přesvědčit zaryté odpůrce očkování.

Každopádně společnost nyní stojí na křižovatce, ze které vede jen jedna správná cesta a ta se bohužel některým líbit nebude. Pokud se nepřizpůsobí, budeme místo sportování a zábavy řešit aktuální problémy s covidem ještě pár let. Dokud vědci nepřijdou s lékem, který pomůže od zahlcení nemocnic. To je, oč všem rozumným jde…

Přidáte se k očkovaným a pomůžete nejen sportu?

Já se už rozhodl…