Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podzim diváky láká

Zlín - /BLOG/ Obávám se, že nejhezčí podzimní dny, kdy listí popadané na zemi ještě nestačí zahnívat a vítr má pořád dost sil na to, aby si rozpustile přehazoval jednu kupu na druhou, a kdy slunce má dost tepla, aby nás šimralo na červeném nose, máme již za sebou.

7.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Shutterstock

MgA. Petr Michálek, autor je ředitelem Městského divadla Zlín

V dálce je již slyšet dusot kopyt bílého koně svatého Martina, který se podle legendy rozdělil o svůj plášť s promrzlým žebrákem, což způsobilo, že se mu následující den zjevil Kristus oděný do poloviny jeho pláště.

Díky této události je vzýván na ochranu proti chudobě a tato událost měla také za následek, že se nechal pokřtít. Možná není od věci si to u talíře, který je plný propečené husy, a poháru plného vína připomenout. Aspoň na chvíli.

Podzim odjakživa přivádí lidi do divadla. Jak je tma a zima, všichni podvědomě začínají vyhledávat teplo a světlo druhých. Divadlo je pro tento účel jako stvořené.

Proto jsme na toto období zařadili tolik premiér: Blanche a Marie z minulého týdne, před námi jsou Černá komedie, Brouk v hlavě i návrat legendární Perníkové chaloupky.

V prosinci se nezkouší, ale hraje, hraje a hraje, aby nabídka pro vás byla co nejširší. Mám radost, že je vidět váš zájem. Čtvrteční Juan: 500 lístků, páteční komedie Na flámu: vyprodáno, týden nato Sluha dvou pánů: vyprodáno.

Již za pár dní se též vrací do Dílny Madam Piaf, první uvedení jsou vyprodána. O Splašených nůžkách netřeba se rozepisovat, lístky mizí během prvních hodin prodeje. Věřím, že v tomto smyslu bude pokračovat prosincový prodej, který vyvrcholí silvestrovským představením Brouk v hlavě.

Pokud chcete strávit poslední hodiny tohoto roku ve Vašem divadle, v milé společnosti a s chutným občerstvením, neváhejte. V divadle je teplo a svítíme.

7.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení