Všichni členové rodiny jsou ubytovaní v nových zámeckých pokojích, které byly na podzim znovu obnoveny ve třetím nadzemním podlaží pravého křídla.

Rodina do zámku v Napajedlech zavítala po 14 měsících, loni se zde účastnili oslav svatého Václava a také se na jejich počest konal večer inspirovaný třicátými lety minulého století, při němž celá společnost zavzpomínala na podnikatelský odkaz Jana Antonína Bati.

„Od té doby se v zámku udělalo kus práce, kromě obnovy několika historických částí jsme zprovoznili apartmány, v přízemí levého křídla zámku našel své zázemí J. A . Golf Club, kde se kromě klubovny nachází také golfový trenažér a další prostory,“ řekla manažerka zámku Petra Psotková.

Vnučka Jana Antonína Bati Dolores L. Bata zavítala na Zlínsko se svými dětmi a dalšími příbuznými. Na zámku stráví téměř týden. Během celé návštěvy hovoří s majiteli zámku, paní Evou Gajdošík a jejím manželem Stanislavem, o odkazu jejich dědečka známého světového podnikatele.

„Rádi bychom jeho odkaz v zámku ještě více rozvinuli. Připravujeme projekt na muzeum Jana Antonína Bati. Ve stálé expozici tak v minulosti opomíjený Jan Antonín Baťa nalezne své čestné místo,“ dodala manažerka zámku Petra Psotková.

Zaslala: M. Mitáčková