Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zavřené divadlo v létě? Ale kdeže, tam to žilo

Zlín - /BLOG/ Každý, s kým v posledních dnech mluvím, se mě ptá, proč bylo o prázdninách divadlo zavřené. Chápu smysl té otázky, ale jde o nedorozumění.

5.9.2011
SDÍLEJ:

Hra Kdo je tady ředitel? ve zlínském divadleFoto: Městské divadlo Zlín

Petr Michálek je ředitel Městského divadla ve Zlíně

Faktem je, že divadlo o prázdninách nehrálo (představení na zámku Holešov jsme na začátku července museli kvůli špatnému počasí odvolat), zavřené však rozhodně nebylo.

Naopak. Rekonstrukce Dílny byla pro mnoho zaměstnanců velkým úkolem. Výsledkem je nová klimatizace, rozšířené foyer, nová šatna a pokladna, takže do Dílny a Studia Z konečně můžeme nabízet vchod ze zadní strany divadla na úrovni.

Na pořadu dne byla i aktualizace (jak se dnes říká evaluace) zásadního strategického dokumentu Vize 2013. Více než polovina úkolů je po prvním roce splněna. Některé se ukázaly jako nepotřebné, jiné si žádaly přeformulovat. Mám radost, že jde o životaschopný dokument, který naznačuje, proč, co a jak dělat pro splnění jediného cíle. Nabízet vám kvalitní divadlo a mít vyprodáno.

Začátek sezony je v tomto smyslu povzbudivý. Všech šest nočních prohlídek divadla bylo vyprodáno, na 27. září jsme proto pro další zájemce přidali nový termín. Po Cimrmanech se doslova zaprášilo. Premiéra Na flámu praská ve švech. Slavnostní otevření Dílny s koncertem skupiny AG FLEK je plné. Na Splašené nůžky na Zetku jsou, jak je již zvykem, lístky až na říjen.

Musíme jít dál. V září nabízíme široké veřejnosti dvacet devět akcí (rozjezd je vzhledem k mnoha „oprašovacím” zkouškám vždycky pomalejší), v říjnu už je jich rovnou třicet osm. Do toho stále běží kampaň na předplatné, o které je už nyní větší zájem než loni.

Posun nastal především s tak zvaným univerzitním předplatným. Poprvé ho totiž budeme nabízet v přímé spolupráci se Studentskou Unií. Budeme proto součástí oblíbené akce „vítání studentů“ a dojde i na přímé prezentace a prodej na třech klíčových uzlech univerzity.

Ve finále je i příprava festivalu Setkání - Stretnutie pro grantové komise. Obnovili jsme spolupráci se Slovinským národním divadlem v Mariboru, je pravděpodobné, že budeme moci přivítat i hosty z Polska a Maďarska. V tomto bych ale nerad předbíhal. Minulou sezonu se na můj vkus více než často stalo, že jsme rušili něco, co už bylo jisté. Nejčastěji kvůli nedostatku peněz.

O to pečlivěji a trpělivěji chystáme další kroky. Třeba přijde i doba, kdy se budeme moci rozběhnout. Moc bych si to přál. Městské divadlo Zlín je přece vaše divadlo.

P. S.: Přeji vám krásnou sezonu plnou zážitků a radosti. Jsem rád, že i v této sezoně se budeme pravidelně setkávat na stránkách Zlínského deníku v rámci blogu, ve kterém vám budu odhalovat zákulisí divadla.

Petr Michálek

5.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předvolební Deníku probíhala 19. října v Aviatice.
7

Začíná superdebata Deníku: politici se sjíždějí do sídla redakce

Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení