„Nehoda se stala v půl osmé ráno. Dodávka značky Volkswagen Transporten se střetla s osobním automobilem Škoda Felicia,“ popsal nešťastnou uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Srážku zavinil pětapadesátiletý řidič dodávky. „Z dosud nezjištěného důvodu přejel viník nehody jedoucí ve směru od Uherského Brodu do protisměru. V daný okamžik jela od Uherského Hradiště dvě osobní auta. První dokázalo protijedoucí dodávce vyhnout, druhé vozidlo už ale nemělo šanci,“ informoval Mergental, podle kterého došlo k čelní srážce aut.

Škodovka byla po nárazu odhozena do příkopu a její řidič utrpěl vážná zranění. „Muž byl na místě mrtvý, přivolaní záchranáři už mu nedokázali pomoci,“ sdělil Mergental. Zraněný řidič dodávky byl v bezvědomí převezen do uherskohradišťské nemocnice. „Muž je nyní hospitalizován na traumatologickém oddělení, kde se také podrobil komplexnímu vyšetření,“ uvedl mluvčí uherskohradišťské nemocnice Jan Hrdý.

Při nehodě nebyl nikdo další zraněn, oba muži jeli v autech sami. Kvůli neštěstí byl na tři hodiny zastaven provoz na tomto hlavním tahu. Dodávka totiž po střetu zablokovala jeden z jízdních prudů. „Řidiči, jedoucí ve středu dopoledne daným úsekem, museli zvolit objízdnou trasu přes Hradčovice, Drslavice a Havřice,“ řekl Mergental.

Uherskobrodští hasiči, kteří dorazili na místo tragédie jako první a obě těla z vozidel vyprostili, se podíleli také na likvidaci nehody. „Hasiči pomáhali s naložením obou vraků na vozy odtahové služby, aby mohl být provoz na silnici I/50 uvolněn,“ oznámil mluvčí hasičů Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Na silnici u Uherského Brodu, nejsou dopravní nehody nijak neobvyklé. „Nehody jsou tady časté. Ale řekla bych, že jich ubylo poté, co byl vybudován odbočovací pruh na Havřice,“ zamyslela se pracovnice nedalekého motorestu Pepčín.