Podle svědků jel mladý řidič v hondě stoupáním nad Zimním stadionem, když najel do vody valící se dolů po Březnické ulici. Vozidlo pak kvůli aquaplaningu ztratilo přilnavost, dostalo smyk, přejelo do protisměru a tam se čelně střetlo s náklaďákem. Náraz byl tak silný, že osobní auto skončilo s rozpáraným celým bokem a střechou. Devatenáctiletý řidič bohužel zemřel na místě.

„Jeho zranění byla natolik vážná, že nebyla slučitelná se životem,“ konstatoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Dodal, že lékaři rovněž ošetřili i jeho dvacetiletého spolujezdce. „Měl zhmožděnou nohu, kyčel, hrudník a rovněž naraženou krční páteř. Po prvotním ošetření jej sanitka odvezla na úrazovou ambulanci do zlínské nemocnice,“ uvedl dále mluvčí. Dodal, že na stejné oddělení sanitka převezla i spolujezdce z nákladního vozu, který rovněž utrpěl pohmožděniny krční páteře. Řidič náklaďáku měl jen drobná poranění, která mu zdravotníci ošetřili na místě.

Z prvotního policejního vyšetřování vyplynulo, že mladík jel příliš rychle. „Tedy nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky. Řidič byl podle všeho připoutaný. Další podrobnosti policisté zjišťují a ověřují,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Na místě zasahovali i hasiči. Ti po zadokumentování nehody museli vyprostit tělo mrtvého řidiče a pomohli i s úklidem vozovky a zajištěním vraku proti požáru. „Na místě se ukázalo, že za zaplavení vozovky mohly nejen silné přívalové deště, ale hlavně ucpané kanalizační vedení na silnici, které znemožnilo odvod vody z komunikace a ta v proudu stékala do města,“ vysvětlil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Doprava byla v místě nehody zastavena na několik hodin a hlídkami policie odkloněna na objízdné trasy.

V tomto roce se na Zlínsku stalo již sedm nehod, při nichž vyhasly lidské životy.