V obci Horní Moštěnice ale ve stejné době odbočovala z vedlejší cesty na Břest osmapadesátiletá řidička vozidla Nissan. Řidič autobusu ve snaze vyhnout se srážce s autem strhl volant prudce doprava. Autobus skončil v příkopu a při nehodě byly zraněny tři pasažérky.

„Autobus jel po hlavní silnici a najednou se přímo pod něj dostalo osobní auto. Kdyby řidič nestrhl autobus na bok, došlo by asi k čelní srážce,“ popisovala osudné okamžiky jedna z cestujících. Podle jejích slov byla vina na straně řidičky osobního auta.

„Byla to sekunda. Černý Nissan zůstal stát uprostřed cesty a měli jsme strašný strach, co se stane. Pak to škublo a skončili jsme v příkopu,“ líčila jedna z pasažérek, která měla podle svých slov namířeno do Olomouce.

Její dcera Hana Mikulášková, která poskytla první pomoc třem zraněným ženám v autobuse, k tomu dodala:

„Jedna paní, která jela na ošetření s kyčlemi do nemocnice, přepadla na zem do uličky. Bylo vidět, že utrpěla šok. Protože jsem zdravotní sestra, běžela jsem hned dopředu a snažila se pomoci. Uvolnila jsem jí dýchání, a přestože byla hodně rozrušená, myslím, že rozsah poranění nebyl tak vážný,“ řekla.

Šestašedesátiletý řidič autobusu Josef Zilvar, který jezdí na trase Luhačovice – Liberec, za své více než třicetileté praxe nic podobného nezažil.

„Byl to šok. Řidička mi nedala přednost a měl jsem jen okamžik na rozhodnutí. Strhl jsem to doprava, nic jiného mi ani nezbývalo. Snad jsou všichni cestující v pořádku,“ poznamenal řidič a nervózně si zapaloval cigaretu.

Otřesena byla i řidička osobního auta Nissan z Přerova, která však nechtěla uvést své jméno.

„Co k tomu mám říct? Podruhé jsem se narodila, mohlo to dopadnout mnohem hůř. Jedeme s dcerou na pohřeb do Zlína, ale už ho nestihneme. Trčíme tady, je to hrůza,“ málem se rozplakala řidička.

Do přerovské nemocnice byly z místa nehody převezeny tři zraněné pasažérky autobusu ve věku 39, 53 a 55 let.

„Dvě ženy utrpěly středně těžké zranění a jedna lehké,“ upřesnil mluvčí přerovské nemocnice Tomáš Želazko. Podle jeho slov byla jedna z nich ošetřena pouze ambulantně, poranění dalších dvou bylo ale vážnější.

„Jedna měla zlomený palec ruky a podrobí se operaci v přerovské nemocnici. Doba léčení se přitom odhaduje na tři měsíce. U další je podezření na zlomeninu obličeje a po ošetření budeme zvažovat její transport do olomoucké fakultní nemocnice,“ řekl mluvčí Želazko.

Na místě zasahovali přerovští policisté, kteří zajišťovali hladký průběh dopravy během vyprošťování autobusu ze silničního příkopu. Některé pasažéry přepravil z místa náhradní spoj, pro jiné si přijeli příbuzní a převezli je domů osobními auty.

„Silnice je široká a s opatrností průjezdná, takže nejsou nutná žádná dopravní omezení,“ popisovala na místě přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Podle jejích slov vyčíslí materiální škody znalci až později.

„Míra zavinění dopravní nehody bude předmětem dalšího šetření policistů,“ doplnila Sedláčková.