Do pole utekla před údajnými násilníky, kteří ji měli pronásledovat. „Informaci o ženě, která uvízla v blátě, jsme obdrželi od náhodného svědka události. Na místo vyrazila jednotka hasičů a městští strážníci,“ informoval o neobvyklé události mluvčí krajských hasičů ve Zlíně Ivo Mitáček.

Strach dal ženě pověstná křídla. Stařenka utekla do rozmáčeného terénu a po několika metrech ztratila boty. Nakonec zapadla do bláta tak hluboko, že nemohla z místa odejít. Ochránci zákona zjistili, že ženu vyděsil muž, na kterého narazila v blízkosti svého bydliště. „Tento muž není policii neznámý. Jedná se o uživatele návykových látek. Něco si prý mumlal a ženu to vyděsilo natolik, že před ním prchla do pole. Osobně se domnívám, že tento výtečník nemá násilnické sklony a že by vystrašené ženě neublížil,“ poznamenal zástupce velitele Městské policie v Uherském Hradišti Vlastimil Pauřík.

Oba hlavní aktéři události skončili na služebně policie České republiky. Údajný pronásledovatel ochráncům zákona tvrdil, že neměl v úmyslu ženě jakkoliv ublížit. Rovněž babička si nebyla jistá, proč se muže tak vylekala. Oba se nakonec vrátili „do rukou“ městské policie, která je propustila. „Vše si mezi sebou vyjasnili. Ukázalo se, že nedošlo k přestupku ani trestnému činu, a proto nebylo nutné nikoho potrestat,“ dodal Pauřík.

Z jeho vyjádření vyplývá, že i pro strážníky jsou podobné případy raritou. „Nevzpomínám si, že bychom v minulosti něco podobného řešili,“ pátral v paměti Pauřík.

Unikátem je páteční událost také pro hasiče. „Už jsme několikrát vytahovali z bláta zapadlé rybáře, a opilé muže z bahna vypuštěného rybníka, nicméně uvízlou babičku ještě ne,“ sdělil mluvčí hasičů Ivo Mitáček.

Slováckému deníku přítomnost ženy v poli oznámil jeden z obyvatel sídliště Východ, které se nachází v blízkosti pole u Sadů. „Viděl jsem ženu, jak se válí v blátě. Přicházeli k ní muži v modrých uniformách. Něco podobného jsem ještě nezažil. Netušil jsem, že tyto případy řeší také hasiči,“ komentoval situaci svědek Patrik Nesázel.