Kolem půl deváté projížděla motorizovaná hlídka Útvaru operativního zásahu čtvrtí Letná. Pozornosti strážníků přitom neunikl starší muž, který bezvládně ležel na zahradě u svého domu. Dotyčný nereagoval na jejich výzvy, a proto prověřili jeho zdravotní stav.

„Senior ve věku 73 let jim po probuzení sdělil, že zkonzumoval nějaký alkohol a má problémy s dolními končetinami, kdy se jen obtížně pohybuje a nyní nemůže vstát. Strážníci proto zkontaktovali jeho manželku, která se nacházela uvnitř domu a o stavu svého muže neměla tušení. Na její žádost jí pak hlídka pomohla s přesunem manžela dovnitř. Opakované nabídky na přivolání zdravotnické záchranné služby muž odmítl s tím, že je bývalý výsadkář a v podstatě mu nic není,“ seznámil za zlínskou městskou policii (MP Zlín) zástupce ředitele Pavel Janík.

Ilustrační foto.
Trojťukanec u Napajedel: v místě se tvoří kolony, nehoda je bez vážných zranění

Podle něj se další incident odehrál krátce před třetí hodinu ve čtvrti Mokrá, kde došlo k upadnutí 67leté ženy na balkoně bytového domu.

„Po příjezdu strážníci zjistili, že si žena zapomněla klíče od vstupních dveří a tak se rozhodla dostat do svého bytu tak, že od souseda přeleze z jeho balkonu na svůj (ve 4. patře!). To se jí ovšem úplně nepodařilo, protože upadla a pochroumala si ruku i nohu,“ informoval Pavel Janík.

Strážníci tak podle jeho informací na místo přivolali lékaře a ze sousedova balkonu se dostali za zraněnou ženou.

„Té pomohli dovnitř jejího bytu, kde jí vyšetřil zdravotnický záchranář. Jeho nabídku na převoz k dalšímu vyšetření a ošetření do krajské nemocnice však stejně jako bývalý výsadkář odmítla a zůstala doma,“ uzavřel zástupce ředitele MP Zlín.