Nehoda se stala pár minut před půl druhou odpoledne. Na místě zasahovali zdravotníci a také hasiči z Luhačovic a Uherského Brodu.

V okamžiku nehody v autobuse cestovalo dvanáct lidí a řidič. „Jednu zraněnou ženu vynesli hasiči z vozidla na páteřní desce a předali ji do péče posádce zdravotnické záchranné služby. Ostatní cestující vystoupili sami,“ přiblížila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Osmý sražený chodec od začátku roku. Seniorka na Zlínsku utrpěla těžká zranění
Auta na Zlínsku už letos srazila osm chodců. Sedm na přechodu

Zdravotnické ošetření však potřebovalo i několik dalších cestujících. Zdravotníci nakonec do nemocnice převezli čtyři pasažéry. „Řidiče autobusu si do péče vzali hasiči, kteří mu poskytli první psychickou pomoc,“ doplnila Javoříková.

Po nárazu došlo také k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem a po silnici odtékající kapalinu zachytávali do sorpčního hadu. Postarali se též o protipožární opatření.

Pondělní cestu ukončil řidič v lese u Zádveřic s autem převráceným na bok; 5. února 2024
Pondělní cestu ukončil řidič v lese u Zádveřic s autem převráceným na bok

„Provoz byl na okraji obce omezen, hasiči zde dopravu usměrňovali,“ dodala Javoříková. Příčiny a okolnosti dopravní nehody nyní vyšetřují dopravní policisté. Pro zbytek cestujících přijel na místo náhradní autobus.