Provoz na trati stojí od dnešních 5:50 hodin, kolem oběda by měl být ale obnoven. Při nehodě se nikdo nezranil, mimořádnou událost nyní vyšetřuje Drážní inspekce. „Škody na místě mimořádné události byly celkově odhadnuty na více než půl milionu,“ informoval mluvčí inspekce Martin Drápal.

Škoda na vlaku byla odhadnuta na 500 tisíc korun, na dalších padesát tisíc bylo vyčísleno poškození trati. Na místo události byli vysláni tři inspektoři Drážní inspekce, kteří vyšetřují příčiny vykolejení. „Zahájili jsme vlastní šetření této události včetně zpracování závěrečné zprávy,“ řekl generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

K vykolejení došlo na samovratné výhybce. Provoz na trati je zastaven, jezdí náhradní autobusy. O události informovala agentura ČTK a server Zdopravy.cz. „Proč k vykolejení došlo, zda šlo o technickou závadu nebo jinou příčinu, vyšetřuje Drážní inspekce,“ uvedla pro ČTK mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová.

Společnost Arriva na svém webu uvedla, že provoz na trase Bylnice - Valašské Meziříčí - Bylnice, je v úseku Valašské Klobouky - Brumov zastavený až do odvolání. „V úseku Bylnice - Valašské Klobouky bude přistavená náhradní autobusová doprava,“ stojí v oznámení dopravce.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY:

Řidič u Malenovic vylétl ze silnice a vrazil mezi stromy.
Řidič u Malenovic vylétl ze silnice a vrazil mezi stromy
Auto se čtyřmi mladíky skončilo v Kašavě na Zlínsku na střeše. Při nehodě se zranil řidič vozidla.
Auto se čtyřmi mladíky skončilo v Kašavě na střeše. Řidič se při nehodě zranil