Když tu najednou slyšela skřípění brzd, tři silné rány a pak nastalo zlověstné ticho. Oběma to proto nedalo a vykoukly z okna ven a ulici. Kousek od jejich domu leželo převrácené auto a kouřilo se z něj.

Přesně takhle popisuje svůj zážitek dvaačtyřicetiletá paní Šmičíková, která ve středu 30. prosince pomohla při těžké havárii auta, v němž cestoval třiadvacetiletý mladík s dívkou.

Neváhala, vyběhla ven a sama se chopila pomoci. Zburcovala kvůli tomu celé osazenstvo místní hospůdky, aby jí pomohli zachraňovat zraněné, než přijede pomoc.

„Hrozně jsem se bála. Nevěděla jsem v první chvíli, co dělat. Nazula jsem si jen šupáky, oblékla bundu a běžela k tomu autu. Cestou jsem ještě vytočila číslo manžela, který pracuje jako hasič ve Slavičíně. Naštěstí byli u něj i policisté, takže všichni vyrazili na místo,“ začala s vyprávěním žena.

Když doběhla k autu, vůbec prý netušila, kolik lidí v něm je. „Leželo na boku. Nebylo do něj vidět. Já neměla baterku. Jen jsem uvnitř slyšela sténání. Manželovi jsem vše popisovala do telefonu a radil mi, ať počkám na ně, abych ale mezitím zkusila sehnat další lidi na pomoc. Nenapadlo mě nic jiného, než jít do hospody, protože tam se ještě svítilo. Vběhla jsem tam a řekla, co se stalo, a ať mi jdou pomoci,“ vzpomíná paní Šimčíková.

Lidé prý ani chvilinku nezaváhali a hned šli také pomoci. „Nejprve jsme vytáhli mladou dívku. Byla úplně v šoku. Hrozně se třásla a jen opakovala, abychom vytáhli i jeho. Poslala jsem dceru domů, aby přinesla deku, do které jsme ženu zabalili,“ popisuje dál žena.

Chlapi prý mezitím chtěli převrátit auto, aby se dostali i k mladíkovi. „Ale já je zarazila, protože nikdo nevěděl, co mu vlastně je. Z okna mu trčely jen nohy. Nakonec jen auto nadzdvihli a drželi mu nohy tak, aby mu je nezavalilo úplně a čekali na záchranáře,“ vypráví dál Jaroslava Šimčíková.

To čekání na pomoc jí prý přišlo jako věčnost. „Celá nervózní jsem volala znovu manželovi, kde jsou. Nevěřila jsem, že to celé trvá asi jen šest minut. Ale bylo to skutečně tak. Když dorazili hasiči, záchranka i policie, šla jsem ještě všem uvařit kávu a čaj, protože jsem věděla, že tohle bude dlouhá noc. A byla. Než skončili s vyšetřováním a dalšími nutnými věcmi, byly téměř tři ráno. Já z toho všeho byla tak otřesená, že jsem dlouho nebyla schopná usnout. Uklidňoval mě ale fakt, že to vše neskončilo s fatálními následky,“ podotkla dvaačtyřiceti­letá žena.

Hned na druhý den ji však čekala příjemná návštěva. Rodina zraněného mladíka jí přišla poděkovat. „Potěšilo mě to, i když si myslím, že nic světoborného jsem zase neudělala. Takhle by se na mém místě určitě zachoval každý. Neudělala bych prostě to, že bych zatáhla žaluzie a dál šla sledovat televizi. Věděla jsem, že se něco stalo, že tam někdo je, kdo potřebuje pomoc. Byla jsem hrozně ráda, když mi ta maminka řekla, že už je mu lépe,“ pousmála se ještě Jaroslava Šimčíková.