Škodovka zůstala po střetu napříč silnicí, druhé auto skončilo na svodidle a na boku. Při střetu utrpěli zranění řidiči obou vozů. Silnice byla několik hodin zcela neprůjezdná.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z nedalekého Valašského Meziříčí. Osmadvacetiletému řidiči Octavie se nárazem aktivovaly airbagy. V době příjezdu hasičů už byl v sanitce, kde mu zdravotníci poskytovali první pomoc.

„Dvaatřicetiletý řidič druhého auta ale zůstal ve voze zaklíněný a na hasiče čekalo náročné vyprošťování v nelehkých podmínkách,“ přiblížil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Záchranáři museli nejdříve odstřihnout část střechy dodávky a s pomocí speciálních hydraulických rozpínáků uvolnit zkroucené plechy, které muži svíraly nohy.

„Část zasahujících hasičů přitom podpírala tělo řidiče, část se věnovala samotnému vyprošťování,“ popsal nelehký zásah Mitáček. Teprve poté se podařilo zraněného šoféra ze zbytků pomačkané kabiny vyprostit.

Před těžšími zraněními zřejmě muže také zachránil airbag, navíc v kombinaci se zapnutým bezpečnostním pásem. Hasiči jej předali do péče zdravotníků. „Oba muži skončili v nemocnici ve Valašském Meziříčí,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Petr Olšan.

Mladší z dvojice utrpěl pouze lehčí poranění a ošetření se mu dostalo na chirurgickém oddělení nemocnice. „Druhý řidič putoval na anesteziologicko-resuscitační oddělení, protože se u něj projevily poruchy vědomí. Mimo to měl zraněnou také ruku,“ přiblížil Olšan.

Poté, co zdravotníci odvezli zraněné řidiče, hasiči se pustili do úklidu silnice. Uniklé provozní kapaliny a oleje zasypali sorbenty. Vrak dodávky Fiat se podařilo ze svodidel sundat pomocí hydraulického ramene nákladního auta lesní společnosti, jehož řidič u nehody zastavil a čekal v koloně.

„Likvidace následků nehody uzavřela silnici I/57 z Valašského Meziříčí směrem na Nový Jičína na více než dvě hodiny,“ doplnila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Škodu, která vznikla na zle pošramocených vozech, vyčíslili policisté na 320 tisíc korun. „Další čtvrtmilionovou škodu zanechala nehoda také na zboží, které dodávka převážela,“ dodala Brousilová.