Vystrašená žena a muž se dostavili po druhé hodině na služebnu Městské policie Zlín – okrsek Jižní Svahy, Strážníkům řekli, že byli před domem s chlapcem. Matka na malý okamžik odběhla do bytu a po návratu zjistila, že její malý syn je pryč.

"Jen několik minut předtím přijalo operační centrum městské policie oznámení od pracovnice cirkusu, že k nim bez doprovodu rodičů dorazil malý chlapec, který údajně přicestoval trolejbusem. Na místo okamžitě vyrazila nejbližší motorizovaná hlídka," přiblížil zástupce ředitele zlínské městské policie Pavel Janík.

Jednalo se opravdu o čtyřletého klučinu, po němž se již na Jižních Svazích rozjíždělo pátrání. Strážníci ho přepravili zpět za maminkou a dědou, který mu přislíbil návštěvu cirkusu, tentokrát již ale společnou.

Ve Zlíně se zatoulalo dítě také před deseti dny.

"Ve čtvrtek 7. dubna v podvečer pátrali strážníci po desetileté dívce, která měla přijet MHD za svým otcem, jenž ji čekal na zastávce. Také tato událost měla dobrý konec – jedna z hlídek dívku nalezla nedaleko místa plánovaného setkání," uzavřel za Pavel Janík.