„Třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia v okrajové části Zlína nedodržel bezpečnou vzdálenost před ním jedoucím řidičem vozidla Audi A3, který v důsledku provozu zpomalil své vozidlo a zezadu do něj narazil. Po nárazu ovšem nezastavil, vozidlo Audi objel a pokračoval dál v jízdě směrem do Fryštáku. Šestašedesátiletý řidič poškozeného vozidla přivolal policisty a vydal se pirátem silnic, který zastavil na benzinové čerpací stanici ve Fryštáku,“ popsala událost za zlínské policisty tisková mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle dalších informací policisté z Fryštáku, kteří dorazili na místo, dechovou zkouškou zjistili, že řidič, který od nehody ujel, měl k tomu pádný důvod. Před jízdou totiž zjevně požil větší množství alkoholu.

„Přístroj ukázal hodnotu 3,55 promile alkoholu. U druhého řidiče byla dechová zkouška negativní. Škoda na vozidlech se vyšplhala na minimálně padesát tisíc korun,“ doplnila Monika Kozumplíková. Podle ní hrozí nyní řidiči za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, který navíc není držitelem žádného řidičského oprávnění, v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.