Před půl pátou odpoledne vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu jedním zásahovým vozem, posílena o jednotku sboru dobrovolných hasičů ze Starého Hrozenkova, na pomoc po hlášené dopravní nehodě a možném požáru osobního auta.

„Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že nedaleko čerpací stanice ve Starém Hrozenkově došlo k dopravní nehodě mezi nákladním autem a osobním vozem. Sedmadvacetiletý řidič osobního auta vyjel do protisměru, kde čelně narazil do přední nápravy nákladního vozu. Osobní auto následně havarovalo k příkopu, nákladní auto se zastavilo částečně mimo vozovku po dalších asi padesáti metrech,“ popsal nehodu mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

V osobním voze zůstal zaklíněný řidič a zraněná spolujezdkyně. Jejich auto začalo po nehodě kouřit, což způsobilo domněnku, že jde o požár. Při nehodě zahynul ve voze převážený pes.

„Ze záchranářů na místo dorazila jako první jednotka místních dobrovolných hasičů, které se podařilo vyprostit zraněnou spolujezdkyni z osobního auta. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byla předána do péče lékaře a byla jí poskytnuta další nezbytná pomoc. Po nutném ošetření byla převezena do nemocnice k hospitalizaci,“ uvedl Mitáček.

O několik minut později dorazili na místo profesionální hasiči, kteří k vraku osobního auta natáhli vyprošťovací zařízení a začali uvolňovat sevření kolem zaklíněného řidiče. „Po několika minutách se podařilo těžce zraněného muže vytáhnout. Rovněž on byl předán připraveným zdravotníkům, ošetřen a odvezen do nemocnice,“ dodal mluvčí hasičů.

Ti pak zabezpečili oba vraky proti požáru a úniku provozních kapalin. „Po zadokumentování nehody pomohli hasiči také s odklízením následků a po odtažení očistili silnici od provozních kapalin,“ poznamenal Mitáček.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně omezena doprava na hlavním tahu u státní hranice.

Během pátku vyjížděli profesionální hasiči i k dalším dopravním nehodám na slováckých silnicích, kde pomáhali při zajišťování vraků proti požáru nebo při odstraňování následků úniků provozních kapalin.

Krátce před desátou hodinou ranní se jednotka hasičů z Uherského Hradiště vydala na pomoc po dopravní nehodě dvou osobních aut značky Nissan Terrano a Renault Laguna na hlavním silničním tahu I/50 v kopcích u Buchlovic.

„Řidič terénního vozu přejel v jedné ze zatáček do protisměru, kde narazil do druhého osobního auta. Jeden z pasažérů ve druhém voze byl lehce zraněn. Po příjezdu záchranářů na místo si posádka zdravotníků vzala pacienta do své péče, poskytla mu odbornou pomoc a následně ho odvezla do nemocnice,“ informoval mluvčí krajských hasičů.

„Dopravní nehoda byla původně hlášena až u obce Střílky, a proto hasiči pokračovali dál směrem na Brno. Po provedeném průzkumu nebyla nalezena další nehoda a hasiči se vrátili zpět k první události,“ vysvětlil mluvčí hasičů, kteří pomohli i s řízením dopravy.

Krátce po poledni vyjeli hradišťští hasiči do Osvětiman. „Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mezi obcí Osvětimany a Ježovem došlo k havárii osobního auta značky Ford. Řidič v rychlosti nezvládl jízdu, havaroval mimo komunikaci a auto se převrátilo na střechu,“ popsal havárii Mitáček.

Řidič nebyl zraněný a lékařskou pomoc odmítl. Hasiči zajistili vrak vozu proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. „Vozidlo jsme přetočili zpět na kola a pomohli i s řízením dopravy,“ poznamenal mluvčí.

Před třetí hodinou odpolední přijali hasiči hlášení o dopravní nehodě mezi Uherským Ostrohem a Veselím nad Moravou. „Po upřesnění místa nehody bylo zjištěno, že k nehodě aut, která jsou v příkopech a na střeše, došlo za hranicí našeho regionu. Na pomoc vyjela jednotka profesionálních hasičů z Veselí nad Moravou, která si nevyžádala další mezikrajskou spolupráci nebo posílení při zásahu,“ dodal Mitáček.