Ve chvíli, kdy na jedné z kolejí zastavila vlaková souprava směřující do Přerova, projížděl po vedlejší koleji opačným směrem manipulační vlak bez cestujících, který ve stanici nezastavoval a směřoval do Starého Města. Dva chlapci si chtěli zkrátit cestu na druhé nástupiště, kam se lze bezpečně dostat pouze podchodem. Přecházeli přes koleje za stojící vlakovou soupravou a nevšimli si právě projíždějícího vlaku za ní.

„Ten je v rychlosti asi 120km/h srazil. Srážka vymrštila jednoho chlapce na druhé nástupiště a druhého do kolejiště pod jiný stojící vlak, odkud ho museli vyprostit záchranáři s hasiči. Záchranáři dopravili oba chlapce s těžkými zraněními do lékařských zařízení," popsala Monika Kozumplíková.

Kriminalisté prověřovali, zda na neštěstí neměl podíl někdo další, což se nepotvrdilo. Příčinou nehody byla neopatrnost a nepozornost chlapců.

„Opětovně apelujeme na všechny, kteří se pohybují na vlakových nádražích nebo mimo nádraží přechází přes koleje, aby dodržovali bezpečnostní opatření," upozornila znovu policejní mluvčí.

Radí na vlakových nádražích používat podchody a nadchody, nepřecházet trať v místech, kde je to zakázáno.Dokud vlak nezastaví, nevstupovat do kolejiště a nikdy nechodit po trati či v její těsné blízkosti.

„Mimo obec bez výhrad respektujte světelné signály na železničních přejezdech, ať už jdete pěšky nebo jedete autem," dodala Kozumplíková.