Nejprve v neděli 20. září kolem druhé hodiny ráno narazil opilý řidič do auta zaparkovaného na účelové komunikaci v Halenkovicích.

„Mladík byl nejen silně opilý, tester totiž zobrazil hodnotu 1,87 promile alkoholu v dechu, ale navíc neměl řidičský průkaz. Ani žádný vlastnit nemohl, bylo mu totiž teprve sedmnáct let,“ podotkla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Dodala, že nyní mladík čelí hned dvěma proviněním, a to řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Z místa nehody utekl, hledali ho se psem

V ten samý den havaroval u Všeminy na Slušovicku další řidič. Toho však nejprve policisté museli hledat s pomocí služebního psa, protože z místa utekl.

„Psovoda jeho cvičený pes dovedl na parkoviště necelý kilometr daleko od nehody a tam už se řidič policistům sám přiznal. Devětadvacetiletý muž z Čech nadýchal 1,41 promile. Při opakované dechové zkoušce dokonce hladina alkoholu v jeho dechu o tři setiny vzrostla,“ konstatovala mluvčí.

Řidič je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to obecně hrozí až jednoleté vězení.

U Bratřejova se srazila dvě auta s motorkou

Nedělní sérii ukončila havárie v Bratřejově na Vizovicku, kde se srazila dvě auta s motorkou.

„Při ní došlo jen k lehkému zranění motockylisty, které mu na místě ošetřili zdravotníci,“ sdělil zástupce krajských hasičů Štefan Hrtús.

Včera ráno pak hasiči mířili do Horní Bečvy na Vsetínsku. Tam také havarovalo auto a zranili se dva lidé. I v tomto případě šlo naštěstí jen o lehké poranění, které na místě ošetřili lékaři.