„Krátce před sedmou hodinou oznámili našim mužům havárii auta u Zahnašovic. Na místo vyjeli profesionálové a dobrovolníci z Holešova. Po příjezdu na místo zjistili, že tam havaroval osobní auto Fiat Stilo,“ informoval mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Řidič havaroval ve vysoké rychlosti mimo vozovku a do pole, kde se převrátil na střechu. Při nehodě se těžce zranila spolujezdkyně na předním sedadle, která zůstala ve vozidle zaklíněna. Řidič utrpěl otřes mozku a z vozu se ven dostal sám.

Jako první na místě havárie zasahoval řidič zdravotnické dopravní služby, kterého osobní auto ve vysoké rychlosti předjíždělo. Auto se dostalo na krajnici, řidič nezvládl manévr a havaroval desítky metrů mimo silnici.

„Hasiči byli na místě kolize za osm minut od výjezdu. Ihned zahájili vyprošťovací práce. Dveře auta uvolnili za pomocí speciálního hydraulického zařízení a zraněné ženě nasadili krční límec. Jakmile přijela zdravotnická záchranná služby, vytáhli ženu na nosítka a odnesli do sanitky,“ pokračoval Mitáček.

V sanitce poskytli ženě první odbornou péči a ošetření. Vzhledem k závažnosti zranění si lékař vyžádal pomoc letecké záchranné služby. Vrtulník z Olomouce byl u jiného zásahu a proto na pomoc vzlétl stroj Policie ČR z Brna.

Vrtulník přiletěl asi v osm hodin. Hasiči pomohli zdravotníkům přiložit pacientku do vrtulníku a ten ji transportoval do nemocnice.

„Poté, co policisté nehodu zdokumentovali, převrátili auto zpět na kola a hasiči ho zajistili proti požáru. K úniku provozních kapalin nedošlo. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně omezena průjezdnost silnice mezi obcí Zahnašovice,“ uzavřel mluvčí krajských hasičů.