K oběma vzlétl záchranářský vrtulník, v obou případech byl ale nakonec odvolán.U Velkých Karlovicích na Vsetínsku narazil v pondělí 8. května odpoledne mladý řidič motocyklu v padesátikilometrové rychlosti do svodidel.

„Stěžoval si na bolesti břicha, s tím, že se zvedl vrtulník z Ostravy, ale nakonec zraněného převezla naše záchranka do nemocnice ve Vsetíně,“ řekla Deníku mluvčí Zdravotní záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová.

Ilustrační foto
Po srážce s osobním autem v Kostelanech zemřela chodkyně

Dvacetiletý řidič motorky značky KTM při jízdě po komunikaci II. třídy ze směru obce Bzová-Soláň na Jezernou po projetí pravotočivé zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost a skončil ve svodidlech.

"Utrpěl zranění a byl převezen rychlou záchrannou službou do Vsetínské nemocnice. Dechovou zkouškou byl alkohol u řidiče vyloučen," informoval policejní mluvčí Radomír Šiška.

Záchranáři zasahují v neděli 7. května 2023 u tragické dopravní nehody motorkáře u Košíků na Uherskohradišťsku.
Mladého muže se oživit nepodařilo. Vrtulník letěl k nehodě motorkáře zbytečně

K další nehodě došlo v tentýž den, jen o něco později – před 17. hodinou.

„Šlo o srážku motorkáře s autem v Machové u Otrokovic. Motorkáře jsme po krátkém bezvědomí převezli do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se zlomenou stehenní kostí a podezřením na zlomenou klíční kost. K této nehodě se rovněž zvedal vrtulník, přivolaný lékař jej ale odvolal,“ dodala Gabriela Netopilová.