V dodávce cestovali dva dospělí a malé dítě. „Holčička naštěstí utrpěla pouze oděrky. Záchranáři ji na místě vyšetřili a vzhledem k mechanismu poranění pro jistotu převezli k dovyšetření do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Na cestu a pro zklidnění jí zdravotníci darovali hračku – Kryštůfka záchranáře. Druhého plyšáka, dráčka Záchranáčka, dostala dívenka od člena hasičského posttraumatického intervenčního týmu.

Záchranáři zasahují v neděli 7. dubna 2024 u nehody motocyklu a dodávky v centru Vizovic.
V centru Vizovic se srazil motorkář s dodávkou vezoucí dva dospělé a šest dětí

Středně vážná zranění utrpěla žena, která s dítětem cestovala v dodávce. Stěžovala si především na bolest hrudníku, kostrče a pravé nohy. „Záchranáři ji vyšetřili, zajistili žilní linku, podali infuzi, naložili krční límec a uložili ji do vakuové matrace. Takto zajištěnou spolujezdkyni transportovali do zlínské nemocnice,“ popsala Netopilová Sluštíková.

Do stejné nemocnice s lehčím zraněním zápěstí odvezli také řidiče dodávky. Řidič osobního auta utrpěl středně těžká zranění pravé ruky. „Záchranáři muže ošetřili a imobilizovaného vakuovou matrací transportovali také do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně,“ doplnila mluvčí záchranářů.

Záchranáři zasahují ve čtvrtek 28. března 2024 odpoledne u dopravní nehody osobního automobilu mezi Velkým Ořechovem a Doubravami.
O tři zraněné z auta u Velkého Ořechova se postarali projíždějící svědci nehody

Hasiči se na místě nehody postarali protipožární opatření a odpojili baterie obou nabouraných vozů. „Po zadokumentování nehody provedli závěrečný úklid vozovky od úlomků a vrátili se na své stanice,“ uzavřela mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.