„Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na křižovatce u bývalého rychlého občerstvení v centru krajského města došlo ke střetu Octavie combi lékařské služby první pomoci s linkovým autobusem Karosa a dvěma osobními auty toyota a honda,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Podle svědků vjel řidič lékařské pomoci se zapnutým výstražným světelným a zvukovým zařízením do křižovatky, kudy na zelený signál projížděla vozidla z vedlejších směrů. Došlo k bočnímu střetu s linkovým autobusem, který nemocniční vozidlo roztočil a odhodil na další protijedoucí osobní auta, která zastavila a dávala přednost v prostoru křižovatky.

„Při vzájemném střetu nebyl nikdo zraněn. V linkovém autobuse cestovalo patnáct osob, které si vystoupily a z místa odešly. V osobním autě toyota cestoval spolu s otcem čtyřletý chlapec, který byl upoután v bezpečnostní sedačce, a ta ho ochránila před zraněním. Malý Honzík se pouze leknul a od velitele zásahu dostal maskota plyšového dráčka Záchranáčka,“ uvedl Mitáček.

Všechny řidiče i dítě preventivně překontrolovala lékařka z havarovaného vozu. Jejich vozidlo bylo na výjezdu k hlášenému infarktu. Zdravotnický materiál musel být přeložen do náhradní sanitky a k zákroku byl poslán jiný vůz.

Doprava na frekventovaném dopravním uzlu v centru města byla výrazně omezena. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému bylo nutné regulovat průjezd místem hromadné nehody. Částečně byl omezen i provoz trolejbusů ve směru na Malenovice.

„Hasiči zajistili vraky aut proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Po zakreslení havarovaných vozidel hasiči odstranili střepy a části úlomků. Autobus vyjel z křižovatky a doprava byla uvolněna asi po půlhodině omezení. Celková likvidace následků trvala více než hodinu,“ informoval Mitáček.