Nejprve hlídka vyjížděla do místní části Malenovice. Tam je přivolal sedmašedesátiletý muž, který měl strach o svou sousedku.

„Všimnul si totiž, že paní neotevřela dveře, když jí pečovatelská služba přinesla oběd. Když zabouchal na dveře, ozval se slabý nářek,“ sdělila mluvčí zlínských strážníků Šárka Škubalová.

Hlídka Rychlé operativní jednotky vlezla k seniorce pootevřeným oknem a nalezla ji na podlaze v kuchyni. „Podle slov ženy tam ležela už dva dny. Proto strážníci přivolali i lékaře, který seniorku nechal převézt do nemocnice,“ vysvětlila ještě mluvčí.

Za pár hodin na to se na operátora obrátili další lidé, kteří si všimli, že v centru Zlína se pohybuje zmatená stará paní, navíc v nedostatečném oblečení.

„Strážníci se devadesátileté ženy ujali a doprovodili jí domů. Od ní se dozvěděli, že šla na procházku, ale pak už najednou nevěděla, kde je,“ popsala dále mluvčí Škubalová.

Jakmile dorazili k jejímu bytu, museli řešit další problém. Seniorka neměla u sebe klíče a ani její příbuzní se nemohli dostavit na místo. „Nakonec se zjistilo, že dveře jsou jen zabouchnuté a ty se strážníkům podařilo za pár minut bez jejich poškození otevřít,“ doplnila ještě mluvčí.