„Došlo k převrácení jeřábu, pod kterým se utrhla krajnice, ten se převrátil do zahrady. Řidič vyvázl bez zranění,“ přiblížila za HZS ZLK mluvčí Lucie Javoříková. s tím, že u vozidla došlo k úniku hydraulického oleje. Jejímu dalšímu úniku zabránili hasiči.

Událost si kromě zásahu hasičů a těžké techniky vyžádala i asistenci zlínských krajských policistů, kteří museli v místě po celou dobu likvidace nehody řídit dopravu.

"Jednačtyřicetiletý řidič jeřábu při jízdě ve směru od Napajedel do obce Topolná najel na pravou stranu krajnice, ta se pod ním utrhla a řidič sjel s jeřábem mimo komunikaci, kde se převrátil na bok. Poškodil přitom oplocení rodinného domu. Dechová zkouška u řidiče byla negativní," přiblížila mluvčí Monika Kozumplíková za krajské policisty.

Podle ní byla vůli vyprošťování jeřábu silnice odpoledne několik hodin uzavřená. Dopravu na místě proto řídili policisté.

"Obnovit provoz se podařilo kolem 17.30 hodin. U havárie zasahovali také hasiči. Škoda na jeřábu, oplocení a krajnici se předběžně vyšplhala na více než půl milionu korun. Dopravní policisté přestupek vyřešili na místě v příkazním řízení," uzavřela Monika Kozumplíková.