„Kolem osmé hodiny se ozvala velká rána, později tady byla policie, všude bylo plno lidí,“ popsala náhodná svědkyně události Petra. Podle ní a jejích kolegů v nedaleké práci měli všichni obavy, že došlo ke srážce vlaku s osobním vozidlem.

Jak se později ukázalo, naštěstí to tak nebylo. Informace, co se vlastně stalo, sdělil Deníku tiskový mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Ilustrační foto
Tragédie ve Zlíně: vlak srazil na přejezdu muže, ten na místě zemřel

„Lokomotiva nákladního vozu, která mířila z Lípy na nádraží Zlín střed, narazila v uvedeném místě do kameninového odpadového koše. Co se týká následků této události, je škoda odhadována na sto tisíc korun,“ uvedl Martin Drápal s tím, že provoz na trati musel být přerušen na tři hodiny a plně obnoven byl až krátce před půl dvanáctou v noci.

Jak se těžký odpadkový koš dostal na železniční trať, kde například náraz v případě převozu cestujících mohl mít daleko vážnější následky, zjišťují nyní zlínští policisté.

Podle vyjádření jejich tiskové mluvčí Moniky Kozumplíkové, dosažená škoda zatím nebyla vyčíslena.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškozen cizí věci,“ doplnila mluvčí.