Na úzké cestě do kopce směrem z Prlova do Pozděchova řidiči nezvládli v zatáčce řízení a před sedmou hodinou ráno skončili v hlubokém sněhu za okrajem vozovky.

Průjezdnost silnice byla do deseti hodin omezena na jeden pruh, dokud vozy nevyprostil místní zemědělec.

„Nevím jak se to stalo. Pomáhám obci s odklízením sněhu. Tak jsem sem přijel,“ řekl Milan Kovář ze Zemědělské výroby.

Kamiony po vyproštění vyjely znovu na cestu bez vážnějších problémů.

Řidiči včera bourali přesto, že silničáři poslali do terénu veškerou techniku. „Ráno napadlo pět až deset centimetrů těžkého mokrého sněhu, který dělal šoférům problémy,“ popsal jednatel Správy a údržby silnic Valašska Josef Tomečka.

O haváriích na cestách však žádné zprávy neměl. Dopravní nehody nejsou v Prlově žádnou výjimkou. Že se tady bourá často, potvrdila Ludmila Kovaříková, před jejímž domem se jedna ze včerejších kolizí stala.

„Půjčila jsem řidiči lopatu, byl to asi Slovák. Ale tohle byla jen malá havárie,“ vylíčila Kovaříková.

Nejvážnější dopravní nehoda se v obci stala před sedmi lety, kdy mladý řidič z Fryštáku narazil do stromu. „Zabil při tom mladou spolujezkyni,“ vylíčila místní žena.

Kamiony nemají místní lidé příliš v oblibě. „Říkáme jim obludy. Nejhorší je, když se kvůli nim nedá jet přes Sirákov,“ povzdechla si Kovaříková.

Přesto, že od ledna napadlo v regionu nadrůměrné množství sněhu, na nehodách kamionů se to příliš neprojevilo.

„Za poslední měsíc evidujeme jedinou dopravní nehodu. Řidič u Liptálu nezvládl řízení. Většinu menších nehod nám už ale nikdo nehlásí,“ vylíčila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Pavel Kašpar